Wpis z mikrobloga

Nie jestem za bardzo into #banggood więc potrzebuję waszej pomocy. Mój kuzyn zamówił od Chińczyków #xiaomi. Telefon dotarł, ale uszkodzony (boot loop). Został odesłany, a sprzedający zaoferował zwrot kosztów przesyłki. Telefon dotarł do majfrenda, kasa za przesyłkę na koncie (wszystko przez dotpay na konto PKO). Później kuzyn dostał maila, że nie mają tego modelu na stanie i oddadzą kasę. Mija kolejny tydzień, a pieniędzy jak nie było tak nie ma, chociaż upierają się że zrobili refound. Rzeczywiście na stronie banggood przy statusie zamówienia jest refounded. Możliwe że ten status jest po zwrocie 18 zł za przesyłkę, czy rzeczywiście zrobił refound 570 zł ale kasa gdzies zaginęła po drodze?
  • 5
@plonez80 mój kuzyn ( ͡º ͜ʖ͡º) chłopak sie nie zna i tyle w temacie. Sam nigdy nie korzystałem z banggood, więc chodzi mi o to czy ten Chińczyk robiąc zwrot kasy za koszt wysyłki niedziałającego telefonu mógł zmienić status zamówienia na refounded? Bo jeśli tak to może w #!$%@? walić że te 570 też oddał skoro status już wcześniej był zmieniony na zwrot.