Wpis z mikrobloga

Mirki mógł by mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z payu allegro? Wystawiłem cos na allegro pierwszy raz i myślałem, że przed kupnem klient będzie pisał maila i dogadamy sie na normalny przelew. Wchodze na maila i widzę że przedmiot już kupiony i zaplacony przez payu i teraz pytanie jak moge to sobie wypłacić z allegro i gdzie na stronie jest jakieś potwierdzenie że kasa przyszła??
  • 20
@halko24: Na email dostaniesz potwierdzenie, że otrzymałeś zapłatę od użytkownika xxx. Zaloguj się na allegro > ustawienia > zakładka payu > saldo i tam masz ustawienia i aktualny stan konta. Po ustawieniu na jaki nr bankowy chcesz wypłacić będziesz miał przycisk "wypłać" i klikasz. Możliwe, że aledrogo będzie chciał potwierdzenie, że nr konta jest twój.
@halko24: wejdź w zakładkę Moja Sprzedaż - Licytacje i Kup Teraz - Sprzedane i przy ogłoszeniu powinno być oznaczenie czy za przedmiot otrzymałeś wpłatę. Przynajmniej tak było przed zmianą wyglądu strony.
Na Allegro sprzedaję bardzo sporadycznie, za każdym razem otrzymywałem wpłatę systemem PayU i poprzez powyższy sposób (Allegro Finanse) wypłacałem środki na rachunek bankowy.
@halko24: Jak sam widzisz musisz aktywować lub poczekać aż kupujący ci wpłaci kasę. Z tego co widzę po mailach, to kupujacy jeszcze nie zapłacił tylko wybral sposób zapłaty. Jak zapłaci, to pzyjdzie ci taki email.... (zaraz wrzucę screena)
@halko24: No że jak otrzymasz kasę/lub teraz aktywuj wpłaty od użytkowników, to będziesz musiał ustawić na jaki nr konta bankowego allegra ma ci wysłać kasę. Kliknij, to aktywuj wpłaty i zweryfikuj konto

Konto na payu nie ma znaczenia, sam nie mam.
@Korea dobra myślę, że wszystko rozumiem, czyli gość kupił ale nie przelał kasy, albo przelew jeszcze nie doszedł :D dzięki mireczku za pomoc :)
@halko24: Tak właśnie. Kupił, ale kasy jeszcze nie przelał, a jak przeleje, to w saldo i wypłata będziesz miał stan konta i przycisk do wypłat (pewnie najpierw będziesz musiał zweryfikować, ale nie pamiętam jak to dokładnie było) jak otrzymasz kasę, to będziesz miał takie coś jak na screenie. Dalej se już chyba poradzisz xD pamiętaj, że zanim wyślesz kosę, to sprawdź na allegro czy masz w saldo konta kasę, bo czasami
Pobierz K.....a - @halko24: Tak właśnie. Kupił, ale kasy jeszcze nie przelał, a jak przeleje,...
źródło: comment_s3HzTh7knactzJMrTOnpcbZbljorTKXX.jpg
@halko24: Możliwe, że nawet nie zapłaci :P Jak nie zapłaci do kilku dni i nie będzie z nim kontaktu to wejdź jeszcze w ustawienia > rachunki i tam jest lista kupujących, to wybierz go i kliknij poproś o zwrot prowizji i wybierz "kupujący nie zapłacił", bo jeśli tego nie zrobisz, to allegro będzie miało wąty czemu im nie płacisz :P (automatycznie nie pobierają prowizji, więc jak dostaniesz od niego zapłatę, to