Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się że przyczyną jest jedną, ogólne internetowe życie na pokaz i kreowanie się na kogoś kim wypada być.


@LowcaAndroidow Po prostu dla większości ludzi pies i np. kot to zwierzęta, które kochają i im współczują, taka opinia nam się po wielu latach zrobiła odkąd pies żyje z człowiekiem. I np. inaczej się traktuję kurę niż psa, inaczej kaczkę i kota.
  • Odpowiedz
@LowcaAndroidow: Jeżeli uważasz, że bestialskie zamordowanie zwierzęcia dla zabawy czy dlatego, że się znudził jest tym samym czym zabicie zwierzęcia w celu pozyskania z niego pokarmu to jestem społecznym i cywilizacyjnym niedorozwojem.
  • Odpowiedz
@LowcaAndroidow: przełóż sytuacje na siebie. Pomyśl ze ktoś Cię wiąże i po chwili wrzuca do wody. Jak się byś czuł? Widzisz różnice od obcięcia szybko głowy? Po drugie po co zabijać tego psa jeśli nie dla pokarmu? Oddać wystarczy do schroniska albo komuś. No ale chory psychicznie woli zabić.
  • Odpowiedz
bestialskie zamordowanie zwierzęcia dla zabawy czy dlatego, że się znudził jest tym samym czym zabicie zwierzęcia w celu pozyskania z niego pokarmu


@MrGordon: Nie jest tym samym, ale w sumie dość blisko - w XXI wieku bez problemu możesz być na diecie bezmięsnej / nie zawierającej produktów odzwierzęcych.

@gdyzgasnieswiatlo: Wydaje mi się, że głównym problemem jest wymyślanie tortur na poczekaniu dla gościa, który zabił psa. Nie wiem czy
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: dlaczego nie? Czy to jest normalne, że człowiek związuje psa i nie wiadomo w jaki sposób pozbawia go życia? Po co? Bo się znudził, albo zaczął #!$%@?? Nie ma przyzwolenia na tego typu akcje i bardzo dobrze, że wywołuje to bunt społeczny. Tacy ludzie nie są normalni i nie możesz porównywać tego do odrabiania kaczce głowy. Bo to pierwsze to przejaw spaczenia psychicznego, a to drugie to pozyskiwanie mięsa.
  • Odpowiedz