Wpis z mikrobloga

PureRetro: Sega Dreamcast - smutna historia świetnej konsoli

Z łezką w oku wspominacie stare czasy? A może ich zupełnie nie znacie? Innymi słowy - pora na kolejną publikację z serii PureRetro! Tym razem przyjrzymy się konsoli, która w momencie swojej premiery była najlepsza na rynku - Sega Dreamcast. Co więcej dobór unikalnych gier oraz oferowane możliwości zwiastowały wielki, murowany sukces. Historia jednak jak zwykle potoczyła się inaczej, pozostawiając na rynku pustkę po Sedze, jako firmie produkującej sprzęt dla graczy. Najciekawsze dzieło firmy zostało przyćmione przez niespodziewanie dobrą sprzedaż Sony PlayStation, na której barkach wyrosła potęga PlayStation 2.

Całą historię, zbiór ciekawych akcesoriów i wersji konsoli oraz przegląd gier znajdziecie tutaj:
https://www.purepc.pl/retro/pureretro_sega_dreamcast_smutna_historia_swietnej_konsoli

#purepc #retrogaming #konsole #gry #historia #technologia

PurePCpl - PureRetro: Sega Dreamcast - smutna historia świetnej konsoli

Z łezką w ...

źródło: comment_IYK6GWRI86ilHpBpXeO10YNAqRdMVLhT.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: nie miałem. Ale Dreamcastowa Grandia II to jedna z moich ulubionych gier, kupiłem obie pecetowe wersje (starą dawno temu i Anniversary zaraz jak wyszła) i grałem też na emu.
  • Odpowiedz
  • 2
@PurePC_pl Mam ją od nowości. Trochę pożółkła, ale cały czas działa:-) U mnie królował Quake III i Unreal Tournament, i magiczne łączenie się z siecią przez wbudowany modem:-)))
  • Odpowiedz
Nadal ją mam gdzieś w szufladzie, swego czasu moje marzenie. W DOA zagrywałem się po nocach, mega zabawa ze znajomymi! Szkoda, że nie doczekaliśmy się kontynuacji...
  • Odpowiedz