Wpis z mikrobloga

@Moderacja: Czy wy jesteście poważni? Dlaczego z głównej usunięto znalezisko z filmem, na którym widać mielone żywcem kurczaki, które to potem wylądują w kurzych fermach, miskach czworonogów i naszych talerzach? Film przedstawiający przemysł mięsny ''od kuchni'' jest według was złamaniem regulaminu i nieodpowiednią treścią.

Gdyby jeden ze zmielonych kurczaków nazywał się Masa to zrobilibyście z nim AMA. Każdego dnia główna zalewana jest znaleziskami o wojnach, morderstwach, gwałtach i terroryzmie a dla was nieakceptowalnym i drastycznym materiałem okazuje się mielony żywcem kurczak.

Czy @wykop zamierza coś zrobić z moderacją? W ostatnim czasie kompromitują się coraz bardziej.

#moderacjacontent #moderacja #wykop
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego z głównej usunięto znalezisko z filmem, na którym widać mielone żywcem kurczaki


@Logytaze: Rację masz, ale czy tego typu znaleziska naprawdę muszą być na tym portalu?
  • Odpowiedz
Użytkownicy głosując zadecydowali, że chcą mieć taką treść na tym portalu.


@Logytaze: Jest drobna różnica między dyskusją z Masą (nie jesteśmy sądem ale każdy może się wypowiedzieć) a wrzucaniem tego typu filmów. To co? Może teraz pora na gwałty? Pewnie znajdą się tacy co im się spodoba. Są jakieś chyba "normy" i tego się trzymajmy.
  • Odpowiedz
@defoxe: Mało było takich filmów? Jeśli znalezisko jest odpowiednio oznaczone to nie powinieneś mieć z tym problemu. Jeśli lubisz oglądać polukrowany świat to włącz telewizję.

@Duze_piwo: Co mówiłeś, biedaku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeśli lubisz oglądać polukrowany świat to włącz telewizję.


@Logytaze: to nie chodzi o polukrowany świat... Nie widziałem tego filmu (niekoniecznie zamierzam). Nie wiem w jakim kontekście został wrzucony. Jeśli miał pokazać to co się dzieje z kurczakami i kogoś to oburzało - wystarczyłby sam artykuł. Jeśli natomiast kogoś "fascynują" takie widoki i je wykopuje, to ma coś z głową... I tyle. "Polukrowany świat" nie ma nic do rzeczy. Wiem, że
  • Odpowiedz
@defoxe: film z kurczakami był może niesmaczny, ale kolega wyżej rzeczywiście ma rację, bo był już tutaj wrzucany wielokrotnie gorszy content. Np. egzekucje przeprowadzane przez isis.
Jeśli taki proceder jak to mielenie kurczaków żywcem ma rzeczywiście miejsce i jest zgodny z prawem to chcę o tym wiedzieć, bo normalnie takie rzeczy przez media są ukrywane. Do czego to doszło żeby w co drugim filmie normalką było ostrzeliwanie się i zabijanie
  • Odpowiedz
@defoxe: Film nie miał żadnego kontekstu. Materiał z Live Leak przedstawiał jak młode kurczaki za pomocą taśmy są wrzucane do leja, w którym są żywcem mielone.

Wiem, że ludzie giną w wypadkach, że są gwałty ale niekoniecznie trzeba zajmować się specjalnie oglądaniem tego typu materiałów i w dodatku na portalu który generalnie z tego typu rzeczami raczej nie jest kojarzony.


Dziwne. Jesteś 3 lata na Wykopie i chyba za bardzo
  • Odpowiedz
@Logytaze: Serio to usunęli? xD

To co? Może teraz pora na gwałty? Pewnie znajdą się tacy co im się spodoba. Są jakieś chyba "normy" i tego się trzymajmy.


@defoxe: Przecież znaczna większość ludzi je w Polsce mięso, więc to oni są zleceniodawcami tego co się działo na filmiku. Nie rozumiem oburzenia
  • Odpowiedz
@Pan_Mirek: tam chyba chodziło o coś innego. Że na dużych farmach drobiu jak mają koguta, to jest on im do niczego niepotrzebny (mięso gorsze, jaj nie będzie znosił), więc już jako pisklaki wrzuca się je na mielonkę do kruszarki. Tak więc nie na mięso.. po prostu taka hurtowa utylizacja
  • Odpowiedz
@Logytaze: jestem praktycznie od początku portalu... Informację taką można podać na różne sposoby, widać ta forma nie była zbyt trafna. Jak mówię, wystarczyłby artykuł. Skoro jak pisałem zdarzają się gwałty (a monitoringu coraz więcej i coraz lepszy), to za niedługo mamy wrzucać filmiki? Bo się coś takiego wydarzyło a media nie pokazały? No trzeba mieć też jakieś wyczucie treści...
  • Odpowiedz
@defoxe: ale nie rozumiem dlaczego porównujesz gwałt (czyn zakazany prawnie i karalny) do utylizacji pisklaków kogutów na farmach (dozwolone i praktykowane). Ja uważam że artykuł mógłby nie wystarczyć, niektórzy uzmysławiają sobie niektóre procesy dopiero jak zobaczą nagranie. Tekst można ubarwić kwiecistym językiem, na filmie widać prawdę jaka jest.
  • Odpowiedz
Przecież znaczna większość ludzi je w Polsce mięso, więc to oni są zleceniodawcami tego co się działo na filmiku. Nie rozumiem oburzenia


@Pan_Mirek: To prawda. Jednak osobiście nie zabija. Praca w ubojni niestety potrafi zryć beret a jedzenie mięsa... No cóż. Czy uważasz, że każdy jedzący mięso życzy sobie oglądać zabijanie? Nie wiem... Może faktycznie powinien... Ale to trochę inny temat.
  • Odpowiedz
ale nie rozumiem dlaczego porównujesz gwałt (czyn zakazany prawnie i karalny) do utylizacji pisklaków kogutów na farmach (dozwolone i praktykowane).


@losBamberos88: Wiele rzeczy prawnie zakazanych mogłoby być dozwolone i na odwrót. To nie jest wyznacznik.
Natomiast jeden i drugi film miałby podobne zabarwienie i daje podobne bodźce. Ja widzę w tym wszystkim plusy ujemne i minusy dodatnie. Jestem w stanie zrozumieć zdjęcie tego materiału, rozumiem i sposób widzenia który przedstawiliście.
  • Odpowiedz
@losBamberos88 widziałem ten filmik i się do niego odniosłem bo nie widziałem w nim nic złego.
@thewickerman88 związek z jedzeniem mięsa jest przecież prosty. Są produktem ubocznym tego co my chcemy, dlatego są zabijane.

@defoxe Uważam że każdy kto je mięso nie powinien sobie nie życzyć oglądać takich filmów. Czy je chce obejrzeć to jego sprawa, ale zabranianie ich i cenzurowanie to hipokryzja według mnie
  • Odpowiedz
@Logytaze:

Dlaczego z głównej usunięto znalezisko z filmem, na którym widać mielone żywcem kurczaki,


Zasady korzystania z Serwisu
  • Odpowiedz