Wpis z mikrobloga

Mirki, takie oto cudo zastałem dzisiaj za wycieraczką przednią (patrz: załącznik) (°°

Lepiej się tłumaczyć, czy może stosować jakieś myki?
Stawałem w tym miejscu od ponad pół roku, dzisiaj rano się dowalili -_-
Blokady nie założyli, ino taki świstek dostałem (ruchu nie blokował).
W bonusie:
- samochód nie jest przerejestrowany (a kupiłem go ponad miesiąc temu xD)
- nie jestem w tej okolicy zameldowany (oficjalnie tu nie mieszkam)

Żeby było śmieszniej, ten artykuł przewiduje kary nawet do 3000 zł :O
Znajdzie się tu jakiś ekspert, albo ktoś kto coś takiego przerabiał?

#pytaniedoeksperta #samochody #prawo #prawojazdy #kodeksdrogowy #motoryzacja
crushyna - Mirki, takie oto cudo zastałem dzisiaj za wycieraczką przednią (patrz: zał...

źródło: comment_E3WHfGYugI9TyXmAOSTLo9gPAp2VIvAH.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@crushyna: idziesz i mówisz że Ty jesteś właścicielem ale w tym czasie pojazd użytkował ktoś z rodziny i zgodnie z prawem masz prawo odmówić udzielenia odpowiedzi kto to ponieważ naraziło by to na odpowiedzialność karną członka Twojej rodziny. A nie wolno karać kogoś kto wykroczenia nie popełnił (mowa o tobie)
  • Odpowiedz
@crushyna: no witam w klubie, tydzień temu tez dostałem mandat z tego samego paragrafu ( ) postępujesz zgodnie z pouczeniem na odwrocie, tzn idziesz na straż miejska i składasz wyjaśnienia do sprawy, czekam na wynik sprawy obecnie. Tak jak @bob9876 napisał może się skończyć na pouczeniu, wg. taryfikatora 300 zł kary można za to nałożyć
  • Odpowiedz
@Mirekzkolega:
@lubie-tiramisu: Noo pewno, teraz pół wykopu co nigdy nic nieświadomie nie przeskrobało się rzuci mi na pożarcie.
Droga jednokierunkowa. Strona wewnętrzna. Ni to na pasach, ni to na skrzyżowaniu. Ruchu nie blokował, widoczności nie ograniczał.
Ale tak - jak się uprzesz to te 10 metrów jakoś wyliczysz...
  • Odpowiedz
@crushyna: Poproś ich o dowód w postaci pomiaru ( ͡° ͜ʖ ͡°) legalizowanym urządzeniem ( ͡º ͜ʖ͡º).
Podstawy są dwie: Ustawa prawo o miarach, oraz ustawa o strażach gminnych.
W tym drugim na twoje żądanie mają wystawić protokół z pomiaru. Protokół powinien zawierać urządzenia którymi się posługiwali w myśl ustawy 1.
Jak nie udokumentują Ci tego, to masz już podstawę do odmowy
  • Odpowiedz
@crushyna: uwielbiam jak ktoś tak staje. Potem chcesz wyjechać i zero widoczności. Serio nie znałeś przepisu, ze nie można parkować zaraz przed skrzyżowaniem?Tak samo jest z przejściem dla pieszych tak na przyszłość.
  • Odpowiedz
@crushyna: Mirku, nie słuchaj tych wyżej, bo na prawie się znają jak świnie na gwiazdach. Kończę studia prawnicze, mam trochę praktyki w kancelariach i 8 razy wyroochałem straż miejską w sprawach takich jak Twoja xD Słuchaj uważnie i ucz się ( ͡° ͜ʖ ͡°) 1) Ten świstek to nie jest mandat, tylko zawiadomienie o wszczęciu czynności wyjaśniających w sprawie o wykroczenie. Straż miejska nie może wystawić mandatu
  • Odpowiedz