Wpis z mikrobloga

Mirki kochane, mam problem ze #scala
Jutro idę na zajęcia, takie warsztaty "Wstęp do języka scala". Coś kiedyś w tym już dłubałem, ale pamiętam że miałem dokładnie ten sam problem - nie umiem ogarnąć IntelliJ tak żeby mi działało to. No nie #ogarniam co jest. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi z tym, jak mam ogarnąć to IDE?

Na stronie projektu jest zalecenie żeby sklonować repozytorium dla warsztatów https://github.com/CucumisSativus/workshops
- w intelij wybierzcie opcję open i przejdźcie do folderu gdzie bytuje cały projekt
- żeby sprawdzić czy wszystko działa kliknijcie prawym przyciskiem myszy na plik src/main/scala/workshops/introToScala/AAIntro i wybierzcie run, powinniście zobaczyć na konsoli napis "Welcome to scala!".

No i sprawa nie jest prosta bo nic a nic nie ogarniam. Tzn - używam #linux #manjaro , mam zainstalowaną paczkę do javy (jdk8-openjdk, jre8-openjdk, jre8-openjdk-headless), do scali (scala i sbt). W trakcie konfigurowania intellij zapytał czy pobrać plugin do scali, kliknąłem że tak.

Po zaimportowaniu projektu, nie uruchamiał bo mówił że nie mam zainstalowanej scali(pokazał że mogę pobrać i pobrałem), wybrałem tą która się pobrała. I teraz ten program nadal się nie uruchamia, bo wyskakuje mi milion błędów że w pliku Utils nie może znaleźć paczki akka.

Pomoże ktoś? #programowanie
  • 4
@Pruderyjny: Jak wcisnę Ctrl + Tab to nie mam nigdzie, sbt. Ale zaimportowałem projekt z build.sbt, i jak teraz próbuję uruchomić ten plik, to pokazuje się:

/usr/lib/jvm/default-runtime/bin/java -javaagent:/usr/share/intellijidea-ce/lib/ideart.jar=36279:/usr/share/intellijidea-ce/bin -Dfile.encoding=UTF-8 -classpath /usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/charsets.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/ext/cldrdata.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/ext/dnsns.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/ext/jaccess.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/ext/localedata.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/ext/nashorn.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/ext/sunec.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/ext/sunjceprovider.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/ext/sunpkcs11.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/ext/zipfs.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/jce.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/jsse.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/management-agent.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/resources.jar:/usr/lib/jvm/default-runtime/jre/lib/rt.jar:/home/dominik/Programowanie/scala/workshops/out/production/main:/home/dominik/.ivy2/cache/org.scala-lang/scala-library/jars/scala-library-2.12.4.jar:/home/dominik/.ivy2/cache/org.scala-lang/scala-reflect/jars/scala-reflect-2.12.4.jar workshops.introToScala.AAIntro
Error: Could not find or load main class workshops.introToScala.AAIntro

Process finished with exit code 1

Czy to znaczy, że coś jest nie tak z konfiguracją scali, czy coś się źle zaimportowało? (jeśli wiesz ofc) ( ͡°