Wpis z mikrobloga

Po raz przedostatni wołam plusujących ten oraz ten wpis. Ostatni raz zawołam jak upublicznione zostaną już efekty prac zespołu.

TL;DR Od miesiąca męczę instytucje państwa (kancelarię premiera, CIR i UOKIK) o przedstawienie rezultatów prac zespołu ds. kryptowalut powołanego przez Premiera Mateusza Morawieckiego 25/01/2018. Po 22 dniach od mojego maila CIR skierowało mnie do UOKIK bo uznało, że to nie ich sprawa, a UOKIK powiedział, że nie udzieli mi żadnych informacji. I tyle. Kropka.

Szczegółowy artykuł na ten temat: Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji
Rzecznik prasowy UOKIK przesłał mi następujące oświadczenie (dzisiaj, po 4 dniach od ostatniego mojego maila).

Szanowny Panie,

zgodnie z ustaleniami z KPRM - gospodarzem tematu - możemy potwierdzić, że dotychczasowe wyniki prac grupy roboczej stanowią informację o charakterze niejawnym. Poszczególne rekomendacje po dogłębnej analizie zostaną przedstawione opinii publicznej w stosownym czasie. W tej chwili to jedyne informacje, których możemy w tej sprawie udzielić,

z poważaniem

Małgorzata Cieloch

malgorzata.cieloch@uokik.gov.pl


W dalszym ciągu nie jest znane OFICJALNE stanowisko rządu i instytucji państwa w odniesieniu do kryptowalut. Mamy jedynie ostrzeżenia, i listę wypowiedzi 25 polityków, prezesów urzędów naszego państwa na temat kryptowalut i blockchain.
Nie ma żadnych konkretnych działań, decyzji. Wszystko to jedynie opinie. Kwestia opodatkowania to dla większości czarna magia i stek wykluczających się na wzajem informacji. Oficjele poza mówieniem o tym, że coś zrobią dokonują blokady dostępu do informacji zainteresowanym. Zaczyna się to składać w jeden konkretny obraz..

#kryptowaluty #bitcoin #ethereum
  • 18
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (27)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @lajdak @UHUstic @veker @zirytowana_plaszczka @dla_zabawy @zwier @sukablyat @mklinowski @Mixxer5 @supersonic82 @DooWo @ktokiedy82 @SayWhat @pentax @Smule @kml86 @ropucha_paskowka @miczuu @plaisant @Pa1rick @supremin1 @wojcir @NUTZ @Qiudo @WeselnyGiermek00 @2564 @BeCometA