Wpis z mikrobloga

@What-Does-The-Fox-Say: co to lender i borrower? Każdy broker ma to opisane w regulaminie. W skrócie jeśli jest otwarta pozycja, a chcesz wycofać środki, to możesz wybrać tylko jakiś procent, reszta zostaje na koncie jako zabezpieczenie pozycji. Dźwignia nie ma z tym nic wspólnego (poza wysokością kwoty, która zabezpiecza otwartą pozycję).
  • Odpowiedz
@Smule: pytam o sytuację co się dzieje, gdy osoba która korzysta z pożyczonych pieniędzy (borrower) ma jeszcze otwartą pozycję a dla osoby pożyczającej (lender'a), okres na który się deklarował właśnie mija. Czy borrowerowi zamyka się pozycje?
Tak naprawdę borrower może przecież pożyczyć środki od 2-3 lenderów dla swojego lewara 1:10. Jeden lender ustawi pożyczkę na tydzień inny na miesiąc. Co jeśli borrower jeszcze czeka na otwartej
  • Odpowiedz
@What-Does-The-Fox-Say na płynnym rynku lenderzy są zawsze, co najwyżej pożyczaja na duży fee. Giełda też zapewnia swoje BTC do zachowania płynności. Jeśli mimo to taka sytuacja by wystąpiła, to pewnie pozycja zostałaby zamknięta.
  • Odpowiedz
@zbinior: o to mi właśnie chodzi! Kryptowaluty jednak tak płynnym rynkiem nie są i trzeba by zapewnić jakoś płynność
tylko że aktualnie w lewarze 1:10 btc, zapewnienie płynności z rezerw giełdy jest BARDZO drogie i wątpię żeby ktoś tak robił. Chcę właśnie odpalić sobie pozycję na lewarze ale boję się że mogą mi ją zamknąć i tylko stracę na całej operacji przez brak płynności giełdy.
  • Odpowiedz