Wpis z mikrobloga

#budowadomu #elektryka hej elektrycy i ci co sami robili sobie instalacje w domu nie bedac elektrykami.
Jak to jest teraz jesli ktos sam sobie robi cala instalcje w domu razem z rozdzielnia,
1. robia elektrycy problemy z pomiarami i odbiorem tego potem ? no bo jednak trzeba miec troche uprawnien zeby to odebrac.
2. jakie sa teraz ceny takich uslug w duzym miescie jak wroclaw ?
  • 10
  • Odpowiedz
@soadfan: nie kumasz, ja robie cala instalcje, elektryk przychodzi podlacza miernik mierzy pare parametrow i wysyla papiery do elektrowni, jak cos mu nie pasuje to mu place za wizyte, zostawia mnie i ja poprawiam a potem zapraszam go ponownie ewentualnie innego.
  • Odpowiedz
@soadfan: na podstawie tego ze:
1. jestem po polibudzie po wydz elektroniki, pracowalem jako projektat ukladow scalonych wiec mam jakies pojecie o pradzie ale nie mam w ogole papierow do pomiarow i odbioru

2. moj znajomy wlasnie konczy dom podobnej wielkosci z instalacja elektryczna zrobiona przez elektryka i tylko sie moge jeszcze upewnic czy te same urzadzeni wrzuce do skrzynki ale nie oszukujmy sie w takim domku 120 metrow ta skrzynka
  • Odpowiedz
jestem po polibudzie po wydz elektroniki, pracowalem jako projektat ukladow scalonych wiec mam jakies pojecie o pradzie


@KrowkaAtomowka: ale co ty porównujesz? elektronikę do elektryki? przecież to dwa całkowicie inne zagadnienia.
  • Odpowiedz
@Silikon: oczywiscie, moze nie inne jak marketing i zarzadzanie w porownaniu do biologii, wiele zasad fizycznych dziala tak samo w swiecie elektroniki i elektryki, jednak tu mowimy o domku gdzie napiecie jest 230 V, gdzie rozdzielnie elektryczne robi sie praktycznie tak samo w kazdym nowym domu, gdzie wiekszosc to robota fizyczna polegajaca na pociagnicu obwodow po calym domu ktore spotykaja sie w skrzynce, w ktorej kazdy elektryk moze sprawdizc czy nie
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka papiery dostarczy elektrowni, a której? Impedancja zmierzy przed podaniem napięcia? Elektryka z elektroniką ma wspólne tylko prawa Ohma i Kirchhoffa. Ja jak wyżej nie zrobił bym pomiarów pod taką instalacją, bo zostawiam swój podpis i ja swoją osobą daje informację, że jest bezpiecznie. A skąd mogę wiedzieć, że nie położysz skretki do zasilania? Jedynie badanie MMR pokaże. Nie i koniec.
  • Odpowiedz