Wpis z mikrobloga

Na łamach własnego forum Kryptowaluty.org.pl stworzyłem listę wypowiedzi osób, które piastują stanowisko na szczeblu rządowym, ministerialnym, urzędowym etc.

Ściana tekstu zawiera wypowiedzi m.in Premiera, Prezesa NBP i UOKIK, Prezesów ZBP, NBP (najbardziej hardkorowo mówi o zakazie kryptowalut) oraz UKNF, podsekretarzy w Ministerstwach Finansów oraz Rozwoju. Na liście znaleźli się również politycy PISu, którzy zaskakująco pozytywnie oceniają blockchain oraz kryptowaluty, Rzecznik Finansów oraz Anna Streżyńska, która jak lwica będąc w rządzie walczyła o przyszłość Blockchain (i dalej walczy).
Wypowiedzi kilku pracowników naukowych również znalazły tam swoje miejsce.

Każdy cytat jest podlinkowany do źródła oraz zawiera notkę w odniesieniu do daty.

Cytaty wolne są od komentarzy, zawierają najważniejsze odniesienia z wypowiedzi danych osobistości (zbędne fragmenty zostały wycięte)


>>> LINK <<<

Generalnie zebrane cytaty 25 osobistości w jednym miejscu tak aby każdy mógł sobie wypracować zdanie na temat tego, jak może wyglądać przyszłość kryptowalut i blockchain w naszym kraju.

#kryptowaluty #finanse #bitcoin #btc #ethereum #technologia

Myślałem o stworzeniu znaleziska na ten temat, ale praktycznie niszowy zasięg poprzednio wrzucanych znalezisko mnie od tego odwleka...
  • 8
  • Odpowiedz
Anna Streżyńska, która jak lwica będąc w rządzie walczyła o przyszłość Blockchain (i dalej walczy).


@BeCometA: już wiemy dlaczego. Wypuścili swojego szitcoina dPLN. Prędzej kupiłbym już amelkowe ePLN niż ich szita.
  • Odpowiedz
@pawlo74 streżyńska to jedyny minister, który cieszył się szacunkiem i tych 'po prawej i tych po lewej'. Niestety nie ma w rządzie miejsca dla profesjonalistów, więc wyleciała z rządu.

dPLN to miała być właściwie inna reprezentacja złotówek. Taki Polski USDT tylko z gwarancją rządu, a nie jakiejś firmy krzak. Zawsze to by był jakiś krok do przodu.
  • Odpowiedz
@BeCometA: "Nas tu interesuje ostrzeganie społeczeństwa przed po prostu bezmyślnym wycofywaniem, czy pochopnym wycofywaniem z lokat bankowych, które są słabo oprocentowane" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sukablyat: czekałem, aż ktoś zwróci uwagę na ten cytat. Powiem Ci, że jak słuchałem tego co powiedział Prezes NBP, to dopiero za 3 razem uwierzyłem, że to powiedział ()
  • Odpowiedz