Wpis z mikrobloga

@Turbo_ Krótka historia filozofii - Warburton
Książka dzięki której jeżeli nic nie wiesz to będziesz mógł trochę zacząć poznawać ta dziedzinę nauki. Napisana prostym językiem.

Kubuś fatalista i jego Pan - powiastka filozoficzna jedną z moich ulubionych książek. Pokazująca jak wiele może się w życiu wydarzyć niezależnie od nas. Miejscami śmieszna, na pewno z jakimś morałem.
Ja polecam "Behawiorystę" Remigiusza Mroza. Trzymająca w napięciu do ostatniej litery, ciągła akcja i generalnie bardzo fajny język.
Ale wygrać nie chcę:
1. głównie udzielam się w postach na #gural gdzie polujemy na plastusia.
2. nie chcę takiego ścierwa od wyborczej( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Turbo_: Stanisław Cat- Mackiewicz " Historia Polski od 11.11.18 do 17.09.39" czyli o tym, że im bardziej Polska się zmienia tym bardziej pozostaje taka sama.
@Turbo_: Chętnie mirku, brakuje mi ostatnio czegoś do poczytania na fonie w komunikacji miejskiej.

A jako książkę polecam Ci "Kongo - opowieść o zrujnowanym kraju" Davida van Reybroucka. Bardzo lubię reportaże/dokumenty (Kapuściński, Jagielski, Szczygieł) a ta pozycja to jedna z lepszych jakie czytałem. Kompleksowa historia kraju i zarazem pewien klucz do zrozumienia historii typowego kraju afrykańskiego w konwencji a la reportażu wojennego z autorem jako obserwatorem/uczestnikiem wydarzeń. Wielowątkowa, z bogactwem źródeł
Pobierz mike-mo - @Turbo_: Chętnie mirku, brakuje mi ostatnio czegoś do poczytania na fonie w...
źródło: comment_LGlzHjksUA3kMJTQ78DyutLpFy9aXwuF.jpg