Wpis z mikrobloga

Hej Murki, zastanawiam się nad zmianą auta, aktualnie jeżdżę poliftowym Saabem 93 w dieslu i mam trochę dość jak zachowuje się w mieście. Zastanawiam się aktualnie nad nową Kia Stinger (raczej w opcji bazowej) i chciałbym wiedzieć co o tym myślicie? Obawiam się trochę deprecjacji auta w czasie. W związku z sympatią do marki rozważam też Saaba 95 ostatniej generacji w benzynie. Co sądzicie o obu opcjach? Ktoś ma może jakieś doświadczenia, albo pomysł na alternatywę?
#motoryzacja #saab #pytaniedoeksperta
  • 16
@wasiuu jeżeli chodzi o nowe auto to pewnie wezmę kredyt, więc coś w okolicach 150k czyli ceny Stringera. Jeżeli chodzi o używke to na pewno mniej. Nie mam nic przeciw używanym autom ale trochę mnie męczy serwisowanie i finansowanie tego.
@Rzlk: osobiście polecam FORD FOCUS MK2 w diesel. Lepiej jak trafisz na 1.8 silnik. Jest bardzo dobry. Lepiej kupić do 5 - 8 lat. Najlepiej pojedź do Niemiec i kup na miejscu. Lepsze wyposażenie niż w Polsce. Ale jak wolisz. Grunt żeby silnik był sprawny i turbina. Lubi się zapychać jak za wolno się jeździ.

Generalnie unikaj mercedesów. KIA nie polecam. Choć są dobre opinie jednak co w Niemczech wyprodukowane to
@Rzlk: to daj spokój ze Stingerem, będzie bieda wersja. Jak nowe to Octavia RS, może Golf GTI. Z używanych możesz poszukać Mercedesa W212 po lifcie, ja takim jeżdzę i jestem mega zadowolony. W tej cenie będziesz miał dobrze wyposażonego z małym przebiegiem. Range Rover Evoque tez jest sympatyczny. Rozrzut jest spory, wiem, ale nie mam pojęcia w czym gustujesz.
@wasiuu generalnie podobają mi się sedany, ewentualnie jakiś hatch bo wózeczka nie muszę pakować. Auta z grupy VAG nie bardzo mi się podobają. Co do bazowego Stringera to wygląda jakby w standardzie miał właściwie wszystko co mogę chcieć. Szczególnie biorąc pod uwagę że jeżdżę prawie 10 letnim autem przepaść jest dramatyczna( ͡º ͜ʖ͡º)
@Rzlk: obejrzyj bazowego i topowego Stingera na żywo. Jeżeli różnice wizualne nie będą Ci przeszkadzały, to ok. Focus ST jest bardzo dobrą opcją jako hot hatch. A wracając do Mercedesa to możesz mieć z używanych jakaś fajną A-klasę, CŁA lub nawet E. Kwestia cen, potrzeb, gustu itd.
@Rzlk: moja mama ma dziesięcio letnią KIA Rio w Dieslu i uwielbiam ten samochód. Kupiona nowa, zadbana, do dzisiaj świetnie służy na miasto, jak i dłuższe trasy. Pali w mieście do 6,5l, na trasie podobnie, z napraw to sprzęgło, zawieszenie i drążki, ale ogólnie nic poważniejszego. Dla mnie super samochód.
@Rzlk: jako fanatyk Saaba, brałbym Kie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Saab 95 nawet z 2.8 jedzie tak sobie. To wygodna duża i bardzo ciężka limuzyna.

Stinger to nowe auto, jeździ zupełnie inaczej. To nie jest bezpośredni rywal 95. Raczej powinieneś przejechać się oboma i to rozwieje wszystkie wątpliwości