Wpis z mikrobloga

@fruwajacy_dronik:
Zgodnie z regulacjami zawartymi w ustawie z dnia 6 marca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej, ustawa z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem art. 24 ust. 6, który wchodzi w życie z dniem 1 lutego 2019 r.

art. 24 ust. 6:

W przypadku przedsiębiorcy wpisanego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, okres zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej trwa nie dłużej niż do dnia poprzedzającego dzień automatycznego wpisu informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 700, 1089 i 1133 oraz z 2018 r.
  • Odpowiedz
@kicioch: Bzdura, ulga wchodzi po trzydziestu dniach od ogłoszenia. Termin jest na samym początku ustawy wprowadzającej a nie na końcu - w pierwszym zdaniu art. 1.
  • Odpowiedz
@kicioch: Hm.. w sumie może on mówi o planowanej nowelizacji by opóźnić ulgę bo się im szekle nie zgadzają w budżecie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Sabr: W pierwszym wywiadzie podała że to dlatego że zus się nie wyrobi czyli to raczej nie jest pomyłka na zasadzie że to wchodzi wcześniej tylko raczej na zasadzie że ktoś zapomniał o tym wspomnieć w ustawach.
  • Odpowiedz
@Sabr: @spiewaq: Ok więc przejrzałam ponownie wszystkie ustawy, ponownie czytałam zapisy z posiedzeń sejmu i senatu dot. tych ustaw i nie ma ani słowa na temat wejścia ulgi na start od przyszłego roku, ale że mówi o tym minister i to w dwóch różnych miejscach i jest to też wspomniane na stronie prezydenta to zastanawia mnie jeszcze „JAK?”.
Czy po ogłoszeniu ustawy w dzienniku ustaw (obstawiam poniedziałek) rząd
  • Odpowiedz