Wpis z mikrobloga

@fruwajacy_dronik:
Zgodnie z regulacjami zawartymi w ustawie z dnia 6 marca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej, ustawa z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem art. 24 ust. 6, który wchodzi w życie z dniem 1 lutego 2019 r.

art. 24 ust. 6:

W przypadku przedsiębiorcy wpisanego do
@kicioch: Bzdura, ulga wchodzi po trzydziestu dniach od ogłoszenia. Termin jest na samym początku ustawy wprowadzającej a nie na końcu - w pierwszym zdaniu art. 1.
@kicioch:
w mega skrócie, bo #mecz
Art. 184 usługi turystyczne
Art. 185 produkcja tablic rejestracyjnych
Art. 188 dystrybucja ubezpieczeń

głównie zmiany brzmień, coś w stylu

stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz ustawy z dnia 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy
@Sabr: W pierwszym wywiadzie podała że to dlatego że zus się nie wyrobi czyli to raczej nie jest pomyłka na zasadzie że to wchodzi wcześniej tylko raczej na zasadzie że ktoś zapomniał o tym wspomnieć w ustawach.
@Sabr: @spiewaq: Ok więc przejrzałam ponownie wszystkie ustawy, ponownie czytałam zapisy z posiedzeń sejmu i senatu dot. tych ustaw i nie ma ani słowa na temat wejścia ulgi na start od przyszłego roku, ale że mówi o tym minister i to w dwóch różnych miejscach i jest to też wspomniane na stronie prezydenta to zastanawia mnie jeszcze „JAK?”.
Czy po ogłoszeniu ustawy w dzienniku ustaw (obstawiam poniedziałek) rząd będzie mógł