Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirko, dacie namiary na dobrego dermatologa w #krakow, od lat borykam się z problemem trądziku, bywałem u dermatologa z 2-3 razy (u każdego innego), w swoim małym mieście. Nic nie pomagało, teraz jak byłem (2 miesiące temu), to pani Dermatolog zaoferowała mi Aknemycin Plus, który nie pomaga zupełnie. Do tego używam Physiogelu, do codziennego mycia twarzy, szamponu siarkowego (dermatolog zaoferowała go, przeciwko trądziku na głowie), używam także bardzo polecanego tutaj kwasu migdałowego Bielanda, 10%. Nie pomaga kompletnie nic, jakiś czas temu ogarnąłem sobie na własną rękę chloramfenikol, który wydaje mi się że pomagał, używałem też jakichś normacilinów czy czegoś podobnego. Coraz bardziej zastanawiam się nad #izotek , mógłby mi ktoś przyblizyć ile taka kuracja kosztuje?
Szukam dermatologa, który pomoże mi z trądzikiem, wągrami, i czerwoną skóra Trądzik w włosach, to też dość przykra sprawa, wspomniany szampon siarkowy zupełnie nie pomaga. Patrząc na necie, najlepszy w Krakowie Alexander Witkowski, był ktoś u niego?
Jak macie jakieś propozycje walki, na wspomniane objawy to też z chęcią wysłucham. Poprosiłbym jeszcze o jakiś dobry artykuł na temat diety - ten jest w porządkuklik
Już mnie to dobija(,)
#dermatologia #tradzik #skora #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
  • 14
  • Odpowiedz
tak jak wyżej, izotek - płaciłem ok 100 zł na miesiąc, zalezy od dawki, kuracja ok 7-8 miesięcy. Jestem juz 2 lata po kuracji i rzadko kiedy wyskoczy jakiś pojedynczy pryszcz. :)
  • Odpowiedz
@mlodyteam: Dawke określa się z tego co wiem na podstawie wagi i pewnie też zależy od intensywności trądziku, a badania krwi to chyba co pół roku się robi mniej więcej. ja jestem już ładne 3-4 lata po kuracji i wiadomo, czasem coś wyskoczy ale jest to do zniesienia. I nie ma co się bać o te skutki uboczne, bo te ekstremalne to naprawdę rzadkie przypadki, u mnie to były jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Tez miałem taki problem, że chodziłem od dermo do dermo i nic nie pomagało aż trafiłem na złotą kobietę, która powiedziała jasno: będziesz przegrywem albo zaczynamy jazdę z curacne/izotek. Momentami nie było łatwo, organizm wysuszał się niemiłosiernie, trochę włosów wypadło i nie można pić alkoholu przez czas trwania kuracji (wytrzymałem 35 dni ( ͡º ͜ʖ͡º).
U mnie wyglądało to tak: KURACJA TRWAŁA ROK.
1 konsultacja + 6 wizyt co dwa miesiące, 150zł wizyta- wydałem 1050pln,
leki około 100zł/mc czyli 1200zł
badanie krwi co dwa miesiące - około 60zł za badanie - 720pln
pomadka do ust bez której się
  • Odpowiedz
@nama: Faktycznie, machnąłem się... tak to jest jak siedzę na mirko w robocie i jak ktoś wchodzi to udaję, że pracuję - dlatego takie byki wychodzą ( ͡º ͜ʖ͡º)

Strasznie łatwo zgubić albo łamią się :( Polecam pomadki TISANE tylko one mi pomagały

Czemu tylko 5 miesięcy, nie powinna trwać dłużej?
  • Odpowiedz
@VETVnevermind duża już dziewczynka jestem XD a moja dr jest dermatologiem z wieloletnim stażem i myślę że wie co robi, w kazdym razie jeszcze mi trzecia ręką nie wrosla :p Mówiła tez ze przy mniejszych dawkach dużo częściej obserwuje się nawroty a skutki uboczne są minimalnie mniejsze wiec nie warto.
  • Odpowiedz