Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was ma w domu ściankę prysznicowa i prysznic otwarty typu walk in? Moja łazienka ma 4,5m2, głębia 170cm. Chciałbym zrobić podobny prysznic z odpływem liniowym jak na zdjęciu dołączonym. Ścianka myślę 120cm, 50cm luzu do ściany na przeciwko zostaje (minus grzejnik, który na tej scianie na przeciwko jest).
Jak chwalicie sobie takie rozwiązania? Chlapie bardzo na całej długości czy można wycwiczyc odpowiednie mycie w takim prysznicu? :-)

#pytanie #prysznic #budownictwo #walkin #lazienka
dlaczegoniemamtakiejsily - Czy ktoś z Was ma w domu ściankę prysznicowa i prysznic ot...

źródło: comment_fIBr03fgCf3BbbvID9zKTJNIlimz2abG.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@dlaczegoniemamtakiejsily Hej Mirku i jak tam się myje? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Znalazłem Twój wpis i planuje praktycznie taka sama łazienkę rozkładowo - też 120 szyby i 60cm wejścia także Twoje informacje będą dla mnie bardzo cenne.

Nic się nie wylewa, jest miejsce? Ściana przeciwległa ochlapuje się? Też myślałem dać tam grzejnik ale boję się że będzie chlapać i zardzewieje.

U mnie projekt wygląda tak jak niżej.
Btw,
cebula12klocuch13 - @dlaczegoniemamtakiejsily Hej Mirku i jak tam się myje? ( ͡º ͜ʖ͡º...

źródło: comment_7RGA5bbA0pdYqMJP3RbSTejb0rmRjdPq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dlaczegoniemamtakiejsily: okej, super :) Tylko jedno pytanie na szybko, bo do dzisiaj deweloper chce odpowiedź na jakiej powierzchni nie robić wylewki - z doświadczenia zostawiłbyś całą przestrzeń na czerwono bez wylewki? :) Na długość 180 cm x szerokość ~70 cm. Zastanawiam się czy na tak długim odcinku osiągnę odpowiedni spadek (%)

(zielone szyba, niebieski/czerwony - kran)
cebula12klocuch13 - @dlaczegoniemamtakiejsily: okej, super :) Tylko jedno pytanie na ...

źródło: comment_X4PyFTeIXTFCdAPKbFqfRNlefPYoE487.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dlaczegoniemamtakiejsily super, dzięki :). U mnie Dev po zgłoszonych uwagach przygotował taka koncepcję jak poniżej - walk in szerokość 80 i długość 184, więc teoretycznie mógłbym szybę dać nawet i 130cm, ale mimo takiej długości zastanawiam się czy przy korzystaniu ze słuchawki a nie deszczownicy nie będzie się gdzieś pryskało za siebie :) i wciąż chodzi mi po głowie zrobienie jakichś przesuwnych drzwi do przestrzeni bezbrodzikowej, ale chętnie zobaczę jak u Ciebie
cebula12klocuch13 - @dlaczegoniemamtakiejsily super, dzięki :). U mnie Dev po zgłoszo...

źródło: comment_1581344800whPWIqvLLayM6WoNq9YrYa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13 120cm długości. Moja łazienka to 4,5m2. Staraliśmy się zagospodarować ja jak najlepiej a jednocześnie chcieliśmy mieć ten walk in :-) Z Żoną jesteśmy zadowoleni, ja lubię te swobodę, dużo przestrzeni, żadnego lazenia w brodziku :-) Nas jest dwoje bez problemu razem możemy brać przysznic ;-) Minusy? Hmm...łazienka załadowana jest po gorącej kąpieli, tu mamy jakąś wentylację grawitacyjna, okna nie ma więc tylko na niej opiera się wietrzenie. Zatem po gorącej długiej
dlaczegoniemamtakiejsily - @cebula12klocuch13 120cm długości. Moja łazienka to 4,5m2....

źródło: comment_1581419734neyanL5UaGhppV3hGld97q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dlaczegoniemamtakiejsily: Wielki dzięki za odp :)
Faktycznie przy tych 120cm wygląda już bezpiecznie, ale tylko ostatni raz dopytam - nie ma sytuacji, że są zapryskane jakimiś zbłąkanymi kroplami drzwi? I czy to nie jest tak, że raczej musisz się trochę hamować i pamiętać, w którą stronę kierować słuchawkę (myjąc się strumieniem jedynie w kierunku baterii)?

Oraz zaciekawiła mnie kwestia grzejnika. Z tej perspektywy trudno ocenić - jest on na wysokości kabiny
cebula12klocuch13 - @dlaczegoniemamtakiejsily: Wielki dzięki za odp :)
Faktycznie pr...

źródło: comment_1581430570zAJYfHrpuL98IoNuqRp9Xj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13 Wiesz co, mi tam naturalnie przychodzi do głowy żeby przy braniu prysznica ustawiać się w dowolnym kierunku poza tym by słuchawka była w stronę drzwi :-) Niemniej nie zdarzylo się nam czy gościom wylać wode poza strefą walk in :-) Ja bym się tym nie martwił. Grzejnik jest na przeciwko baterii prysznicowej. Dla mnie to plus - zima wiszą tam pod ręką ręczniki moje i Żony i sobie schna spokojnie a
  • Odpowiedz
@dlaczegoniemamtakiejsily: Hmm, no pod względem wygody jest to faktycznie super miejsce. Masz jednak dodatkowo grzałkę elektryczną do tego grzejnika? U mnie jest w takiej wersji, dlatego trzeba by też umiejscowić na tej ścianie gniazdko. Wszak jest to 180cm od baterii prysznica, ale nie wiem jak to jest liczone, bo dew przekazał mi informację "60cm od wanny/brodzika obowiązuje strefa ochronna, w której nie można instalować odbiorów zasilanych 230V" (więc także i gniazdka)
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: @dlaczegoniemamtakiejsily: Ja będę miał w łazience ok. 166 cm szerokości (teraz jest ze 171 bez płytek i niczego) i też kminię walk-in. Taki był plan na początku, później zrezygnowałem ale po problemach z wyborem kabiny (masakra bo większość nawet tych drogich wydaje się średnio solidna i dla mnie zbyt ciężka wizualnie) znowu wracam do tego pomysłu.

Z racji, że mam trochę węższą łazienkę zastanawiam się nad wejściem ~45cm i
  • Odpowiedz