Wpis z mikrobloga

Zawsze byłem fanem cegły. Po prostu te elewacje dobrze się trzymają z upływem czasu. Nie szarzeją i nie brudzą się (albo po prostu nie widać) tak jak tynkowe elewacje, które zaraz są szare, zzielaniałe, z zaciekami.

Zawsze zastanawia mnie to dlaczego w Londynie deweloperzy decydują się na ceglaną elewację nawet w nowych budynkach, a w Polsce jest to prawie, że niespotykane. Jakieś uzasadnienie?

#londyn #uk #urbanistyka #architecture #architektura #budownictwo
black-wolf - Zawsze byłem fanem cegły. Po prostu te elewacje dobrze się trzymają z up...

źródło: comment_HMmTFJRjQxoDQvLCLkNNgD3NrJZE8iSZ.jpg

Pobierz
  • 23
@black-wolf: Poza ceną to także tradycja. Z jakiejś przyczyny tradycja ceglanych, nietynkowanych elewacji była na sporym obszarze Polski słaba i tak już się utarło, że otynkowany znaczy bogatszy. Ciekawe, że np. na obszarze dawnego zaboru pruskiego i Śląska budowanie nietynkowane elewacje też były powszechnym elementem krajobrazu, ale np. już w dwudziestoleciu międzywojennym tynkowanie w nowo budowanych domów stawało się coraz częstsze, a po II w.ś. dom nietynkowany zaczął oznaczać tyle co
@black-wolf: @kult_cwaniaka: > Nie szarzeją i nie brudzą się (albo po prostu nie widać) tak jak tynkowe elewacje, które zaraz są szare, zzielaniałe, z zaciekami.

Elewacja, Tynk = Estetyka.

Estetyka i jej poczucie to jest coś takiego czego nie czują i do czego nie poczuwają się ludzie pochodzących z nizin społeczno - intelektualnych ogłupionych alkoholem.

Elewację domu w postaci tynku regeneruje się za pomocą farby.

Elewacja, tynk powoduje mniejsze straty
Elewacja, tynk zabezpiecza materiał z którego został wybudowany dom przed mrozem i deszczem.

Za każdym razem kiedy temperatura w UK spadnie poniżej - 5, ja jako ESTETA jestem wniebowzięty widząc oczami wyobraźni jak ta brudna, obrzydliwa i nieestetyczna cegła jest rozsadzana przez mróz.


@Claus_Von_Stauffenberg:
a jednak setki tysiecy domow wybudowanych pomiedzy 1850-1899 rokiem stoi do dzis dzien, spelnia swoja funkcje i gdy o nie zadbac to nawet dosc dobrze.
Pamietam jak
łoo, mości hrabia przylazł


@pilot1123: Od Anglików można się wiele nauczyć, a z ich doświadczenia historii i kultury można czerpać garściami. Niestety nie dotyczy to sektora budowlanego a w szczególności deweloper-ki mieszkaniowej która jest na poziomie plemion pierwotnych.

Zauważyli już to Normanowie którzy pokazali tym estetycznym pariasom zamieszkującym ówczesne wyspy brytyjskie jak budować mają. Niestety wszystkie ich starania i przykłady jak krew w piach. A mnie dziwi jedyne to że Polacy
@black-wolf: jeszcze tak wtrace odnosnie architektury krajobrazu, ze jeden z moich projektow bedzie stac po srodku lasu, ktory jest terenem prywatnym i mimo to cala prodedura doboru materialu uzytego na elewacje trwala chyba z poltora roku ze wzgledu na problemy robione przez urzednikow. Ostatecznie postawiono na jakies panele przypominajace drewno zeby komponowaly sie z pobliskimi drzewami i z czym ostatecznie skonczyli to budynkiem przypominajacym makiete z podstawowki wybudowana z zapalek :D
adriano30 - @black-wolf: jeszcze tak wtrace odnosnie architektury krajobrazu, ze jede...

źródło: comment_Ri05LiSyuqZHSlGH22jvVsXg1ICechh8.jpg

Pobierz
@piwniczak: @piwniczak:

Widzisz tę harmonię, tą schludność i estetykę, to poczucie spójności i wewnętrznego spokoju umysłu ciała i ducha który aż bije z tego projektu ty zdegenerowany denaturatem pochodzący i wychowany w najgorszej zapijaczonej mentalnie wschodnio - rosyjskiej ( Polska wschodnia mentalność - nad czym ubolewam) melinie i patologii pariasie estetyczny?

Słowo klucz REMONT, coś takiego czego ty ani ta zdegenerowana estetycznie w większości masa zamieszkująca UK nie jest w
C.....g - @piwniczak: @piwniczak: 

Widzisz tę harmonię, tą schludność i estetykę, ...

źródło: comment_sfYNlzsmCx5E0g6uEk7WPa7IKBXnctIU.jpg

Pobierz