Wpis z mikrobloga

  • 1
#rolki
Różowy przymierza się do zakupu pierwszych rolek. Namawiam ją na imperiale, bo w sumie znalazłem spoko używki, ale jak to freeskate- hamulca brak a będzie potrzebny do rozpoczęcia przygody z rolkami a ważne żeby bylo bezpiecznie.
Może komuś z was posiada takowy i chciałby może odsprzedać?

  • 11
  • Odpowiedz
@b0NUS4: może nie będzie potrzebny. W pierwszych rolkach odkręciłem po kilku jazdach i zacząłem się uczyć hamowania T-stop. W sumie nie wiem do końca po co, zwyczajnie mi nie pasowało coś wystającego tak z tyłu. I dzisiaj nawet nie wiem czy umiałbym hamować hamulcem.
Hamulca niestety nie mam, ten odkręcony ktoś kupił na allegro.
  • Odpowiedz
@b0NUS4 pierwsze co należy zrobić po kupnie nowych rolek to odkręcić hamulec (jeśli go przypadkiem dadzą do kompletu), skoro chcesz używki bez hamulca to wystarczy podziękować, że sam nie musisz się o to troszczyć :)
A no i przekonać różowego, że jazda bez hamulca może być bezpieczna i dużo przyjemniejsza niż z :)
Na początku nawet hamowanie beczką jeżeli T-stop za trudny.
  • Odpowiedz
@b0NUS4: W takim wypadku hamulec jest bardzo potrzebny. To najprostrzy sposób się zatrzymać ale polecam opcję jeździć blisko krawężnika by była trawa i w razie co po tym zwalniając się przebiec. Czasem można zaryć ryjem ale lepiej o błoto/trawę jak asfalt.

A hamowanie jak się ona boi za ręcę ją trzymaj i niech tak trenuje, w kuchni, przed domem, na parkingu.

Uda się. Ludzie na maratonach w Berlinie jeżdżą z
  • Odpowiedz