Wpis z mikrobloga

#programowanie #it
Mam 6 projektów pisanych w JS, wszystkie zbudowane całkowicie od zera bez bibliotek ułatwiających - kalendarz z dodawaniem eventów i zapisujących się w localstorage, player muzyczny z wizualizacją w canvas na audio api. Aplikację na speech api która po komendzie wypowiedzianej pokazuję pobraną z openweather pogodę w Twojej lokalizacji, jakiś texteditor i aplikację do gry w dartsy, któa zapisuję do bazy wyniki i graczy. Czy to mniej więcej wystarczy, żeby lecieć na juniora czy dalej coś robić?
  • 12
  • Odpowiedz
@Melcma: Oczywiście. Zaczynałem jak każdy, z tutoriali, ale już te wszystkie aplikacje powstały poprzez myślenie co chciałbym zrobić, co dałoby mi frajdę jak skończę i z czego się najwięcej nauczę, więc, noo tak- npisałbym je zaglądając jedynie na stack czy do dokumentacji
  • Odpowiedz
@HAL__9000: Jakości nauczy się od starszych kolegów w pracy. Według mnie bardzo dobry początek i na pewno dużo podstaw, które teraz tylko szlifować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia, znajdziesz robotę szybciej, niż myślisz
  • Odpowiedz
@HAL__9000: Mam, https://github.com/bastianmalisz rzuć okiem jeśli chcesz. Oczywiście kod pewnie jest dość byle jaki, mieszałem ES6 z starszymi wersjami ECMA, długie linie kodu etc. Dużo do poprawy, i zdaję sobie z tego sprawę. Dopiero przy pisaniu port folio zacząłem patrzeć na czystość kodu, pisanie zgodnie z zasadami BEM itd.
  • Odpowiedz
@DannyMurillo: Sądzisz, że apka pogody jest zbyt mało rozbudowana? Ona działa na mapowaniu arrayów, funkcjach strzałkowych, działaniu na JSON etc. Faktycznie nie ma tam apek wielce rozbudowanych, ale niektóre mają ciekawe rzeczy
  • Odpowiedz
@DannyMurillo: Do łatwiejszego nawigowania, dla siebie, po to są komentarze czyż nie? Pewnie jak dostanę wytyczne jak prowadzić kod to nie będę ich używać, jednak dla siebie je używałem, żeby potem móc lepiej widzieć. Tak mam ustawione IDE, że komentarze są specyficznie sformatowane i mi to pomaga. Swoją drogą jestem na początku, to są początkowe aplikacje i raczej stawiałem na pokazanie, że umiem się dostosować, pracować z różnymi API, i
  • Odpowiedz