Wpis z mikrobloga

może ktoś ma jakieś protipy?


@Dreszczyk: poproś o pisemne przyjęcie informacji o przestępstwie (szkoda na więcej niż 500 pln, pamiętaj) i od razu zapewne będziesz potrzebował pisemnej odmowy bo w jakichś 99% przypadków leniwe policyjne buły nie zechcą nawet przyjąć sprawy aby nie psuć sobie statystyk. Niestey przechodziłem to kilka razy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ArekJ: Ty weź trochę pomyśl. To chyba nie był helikopter i nie uniósł się do góry. Skoro uderzył to skądś przyjechał i dokądś pojechał więc chwilę po uderzeniu lub przed, pojawił sie prawdopodobnie w kadrze, nie?
  • Odpowiedz
@Anal_i_zator: Niekoniecznie. Wystarczy, że cofał gdzieś z boku i przywalił tyłem a później odjechał w drugą stronę niż skierowany przód, ale to akurat mało istotne.
Bardziej istotne jest to, że nawet jakby nagrało się jak auto przejeżdża to nie byłoby na nagraniu widocznego dokładnego momentu uderzenia, czyli nagranie byłoby zupełnie nieprzydatne. Nikt by nic z tym nie zrobił.
  • Odpowiedz
@ArekJ: > Wystarczy, że cofał gdzieś z boku i przywalił tyłem a później odjechał w drugą stronę niż skierowany przód

Mogło tak być ale nie musiało, nie uważasz. Szansa jakieś 50% bo równie dobrze mógł nadjechać z drugiej strony.

Bardziej istotne jest to, że nawet jakby nagrało się jak auto przejeżdża to nie byłoby na nagraniu widocznego dokładnego momentu uderzenia, czyli nagranie byłoby zupełnie nieprzydatne


@ArekJ: Nie musi być widocznego
  • Odpowiedz
@akado: @Anal_i_zator: @ArekJ: @akado: @xetrov: @dejwis: jestem po wizycie na policji - pan policjant powiedział, żebym uderzył do tych sklepów po monitoring, bo teraz jak przyjmie sprawę to dopiero w środę przydzielą sprawe i może być ten monitoring nadpisany już... szkoda gadać, umówiłem sie z nim na spotkanie po południu jak już będę coś wiedział (jak np. sklep i klub odpiszą)
  • Odpowiedz
Pojawia się w kadrze albo i się nie pojawia, bo wystarczy nadjechać od tyłu.


@akado: A co za problem mieć kamerę przód i tył. Po jednej szkodzie, cała inwestycja zwróciła mi się z nawiązką.

Op pisze o 24-godzinnym postoju, więc w tej sytuacji kamerka raczej do niczego by się nie przydała.


@akado: A jak stłuczka stałą się pół godziny wcześniej? Poza tym masz kartę 128 GB i problem z nagrywaniem
  • Odpowiedz
@akado: Nie kupuje się kamer dual bo one nie mają właściwie zalet. Po pierwsze jak się zepsuje, zawiesi, to nie będzie nagrania z żadnej. Po drugie kosztuje więcej niż dwie oddzielne. Po trzecie umieścisz tylko jedną kartę pamięci. Po czwarte jakość jest gorsza bo ten sam procesor musi przetworzyć obraz z dwóch sensorów.
Co kto lubi, ja uważam że kupienie dwóch kamer w sumie za 1000 zł i dwie karty po
  • Odpowiedz
@akado: Ja mam kombi więc kamera jest na tylnej rolecie a nie klapie i dzięki temu obejmuje też trochę po bokach przez szyby bagażnika. Na tył z tych małych ze starszych konstrukcji A118/B40. Podzespoły te same co w G1WH.
  • Odpowiedz