Wpis z mikrobloga

Witam, chce kupić nową bombille i nie wiem, która się lepiej sprawdzi.
1 czy 2 czy 3
Oczywiscie nie zamierzane jest picie chimmarao, ale w yerba mate, które zamówiłem trochę pyłu jest,a nie przepadam mieć go w ustach. Z góry dzięki.
#yerbamate
  • 6
  • Odpowiedz
@emerek: pył jest najdrobniejszy i zawsze przejdzie przez każdą bombillę, chyba że zastosujesz jakiś filtr papierowy albo gąbczasty jak w papierosie.

Musisz usunąć pył z yerby, np. przepłukując pod bieżącą wodą i natychmiast zaparzać.
  • Odpowiedz
@vundo: aha spoko, a tak ogólnie to która z tych bombill jest najlepsza? Ciekawie ta sprężynowa wygląda, ale nie wiem czy jest lepsza od np. tej gonzo.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: Tą anelke już mam, ale przy złączeniu tego elementu filtrującego a samej rurki tam jest szpara i tamtedy sie tez czasami jakis listek dostanie, moze mam wadliwy model, pozatym jest o wiele za duza do mojego naczynka.
  • Odpowiedz
@emerek:
W sumie najlepiej filtrująca bombilla będzie z potrójnym filtrem (sam taką posiadam), niestety wadą tego urządzonka jest to, iż przy pylastych Yerbach (mocno pylastych i średnio), bardzo często się zapycha, słabo się piję, choć dobrze filtruje :-}
Posiadałem też kiedyś bombile podobną do tej:
https://dobreziele.pl/sklep/bombille/ekonomiczne/gonzo-classic17cm
No i słabo filtrowała Yerby pylaste.
Jeśli bardzo przeszkadza Panu pył, to polecam pozbyć się go przed zalaniem Yerby, pić Yerby bez pyłu (Despelady), Yerby
  • Odpowiedz