Wpis z mikrobloga

Dobra w końcu pora napisać swój system do wysyłki kodów na allegro. Ile można wydawać kasy na zewnętrzne systemy przez swoje lenistwo :)

Czy mógłby ktoś zerknąć na diagram czy jest w miarę ok? Dodałem tylko klasy i ich właściwości bez metod. Głównie chodzi mi o relacje :)

Krótki opis klas:
Monitor - będę dodawał takie zbiory np. "Doładowanie Orange" i w nim będą wrzucał aukcje, pod monitor będą podpięte zbiory kodów
CodeDatabase (słaba nazwa, pewnie do zmiany) - zbiór kodów np. "doładowania orange" i do tego zbioru będę wrzucał kody
Auction - obiekt aukcji
Transaction - obiekt transakcji PayU
Message - info o wysłanej wiadomości e-mail z kodem
Allegro - na razie totalnie niezależny obiekt bo robię to na własny użytek i nie przewiduję wielu kont. W przyszłości podepnę sobie to
Client - obiekt z danymi klienta danej transakcji

#programowanie
pitu120 - Dobra w końcu pora napisać swój system do wysyłki kodów na allegro. Ile moż...

źródło: comment_1fTDIPJbbnfpXq5gDiEtJOUS1qC8OMfp.jpg

Pobierz
  • 7
@pitu120 ogólnie wygląda spoko. Jeżeli korzystasz z jednego konta allegro to nie trzymałbym tego w tabeli. Czy aukcja zawsze będzie mnie tylko jeden przedmiot? Może lepiej utworzyć nową tabele do przedmiotów? Nazwy tabel proponuję zmienić na liczbę mnoga, jakiego języka będziesz używał?
@vaqu: Tak co do konta to kwestia jeszcze ustalenia i wleci pewnie na początek do konfiguracji bez swojej klasy
Tak aukcja = 1 przedmiot, tzn. mógłbym to nazwać Product ale jest to stricte pod Allegro więc wybrałem Auction.
Dlaczego na liczbę mnogą? Są to Encje/Modele zawsze robiłem jako liczbę pojedynczą, w każdym projekcie przy którym pracowałem też było takie podejście.

PHP/Symfony
No to spoko, jeżeli to nazwy modeli to w liczbie pojedynczej czyli masz dobrze, w Railsach używa się liczby pojedynczej do modeli a liczby mnogiej do tabel ale nie wiem jak w PHP,