Wpis z mikrobloga

@MobileVikingsPL czy mógłbym się dowiedzieć jak wygląda u Was sytuacja jeżeli chodzi o pakiety danych w UE w ramach RLAH (Roam Like At Home)? Wiem, że paczkę pakietu danych na UE można dokupić (więcej info tutaj) ale mi chodzi o pakiet przyznawany (lub nie) przez Was w ramach wypomnianego RLAH.

Według UKE:

Minimalna wysokość tego limitu jest powiązana z wysokością opłaty abonamentowej (kwotą doładowania w przypadku usług pre-paid) oraz wielkością pakietu danych

UKE - RLAH i limity pakietów danych

Zasada RLAH obowiązuje wszystkich operatorów, w tym operatorów wirtualnych MVNO (Mobile Virtual Network Operator), niezależnie od zakresu i wielkości prowadzonej działalności telekomunikacyjnej

UKE - kogo obowiązuje RLAH

Niestety na Waszej stronie nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaka jest ta minimalna wysokość

  • 12
@s_t_u_l_e_j: jak mają stawki krajowe i 4gr/1mb to znaczy, że mają RLAH. Chyba, że chodziło Ci o to, że nie mają żadnych paczek danych przyznawanych w ramach RLAH. Wtedy by się zgadzało bo nigdzie żadnej informacji o pakietach nie mogę znaleźć
@Ar_0: Niestety ja mam inną definicje RLAH. Płace w kraju za paczke usług = mam ową paczke do wykorzystania w roamingu. W vikingach wyjeżdżając zagranicę musisz doładować konto bo paczka no limit nie obowiązuje.
Dlatego nie widzę kompletnie sensu tkwić u tak małych operatorów mvno których nie stać na RLAH - zwłaszcza, że standard rynkowy u każdego to 20-25zł za no limit i przeniesienie nr w 24h.
@s_t_u_l_e_j: mam właśnie numer wzięty w Plusie jakieś 15 lat temu i tak skaczę z tym numerem średnio co 1,5 roku do innej sieci. Na razie jestem w MobileVikings bo mimo wszystko to oni mieli najkorzystniejszą ofertę ze wszystkich operatorów. Mimo wspomnianych przez ciebie wszechobecnych "no limitów", u każdego z tych "wielkich" było jakieś ale które mi nie pasowało lub trzeba było za coś dopłacić co sprawiało, że wychodziłem poza kwotę
@s_t_u_l_e_j: Plus (Plush) odpada. Za 25 pln/m-c mam tylko 10 GB gdzie w MV za 0 pln (całe 29 pln mam do wykorzystania, pakiet danych przyznawany w ramach opłaty) mam 16 GB
Orange miałem pisać, że odpada ale wstrzymam się. Muszę zagłębić się w regulaminie i znaleźć dokładne info co mam płatne, co opłacone itp bo z 30 PLN zostaje tylko 5 PLN (25 kosztuje aktywacja oferty) czyli niewiele kasy
@Ar_0: W plushu na umowe masz więcej danych i dodatkowe gb za staż.
W nju (orange) na karte i abo (bezterminowy) też masz gb za staż i dodatkowo mmsy no limit.
W orange na karte płatne masz mmsy, brak ich w pakiecie.
Abonament (niezależnie od formy, chociażby było wszystko za darmo) odpada kategorycznie.
Dodatkowe rzeczy przyznawane po jakimś okresie odpadają (jak coś ma być to od początku, czasami mogę opuścić daną sieć przed osiągnięciem "stażu" ponieważ konkurencja zaoferuje coś lepszego)
Z MMSów nie korzystam (ktoś korzysta w dzisiejszych czasach?).

Reasumując: Orange chyba jest najlepsze, muszę tylko wyciągnąć od nich co oni rozumieją przez Politykę Uczciwego Korzystania bo jeżeli będę płacił 25 PLN/m-c a po
@lunga: Masz rację. Co jak co (nie zwracając uwagi na zarobki) mamy najtańszą ofertę w UE jeżeli chodzi o telefonię komórkową i będąc w kraju jest OK ale poza nim polska sieć komórkowa musi płaci dodatkowo tej sieci z których BTSów aktualnie korzystamy. Całą ideę RLAH "rozwalają" właśnie te opłaty