Wpis z mikrobloga

#prl #komunizm #dokument

Zawsze myślałem że za PRL propaganda była kłamliwa i bezkrytyczna. Filmy take jak ten z 1971 roku pokazują że jednak nie do końca.
W tym dokumencie jest krytyka marnotrawstwa, złego zarządzania itp. Najbardziej podoba mi się pozytywny wydźwięk i stwierdzenia : "My musimy się nauczyć", "My musimy zrobić" itp. Jest też docenianie postępu zachodu. Całkiem przyjemnie sie to ogląda i nie ma wrażenia że to propaganda.

Dużo rzeczy z tego dokumentu się sprawdziło.
buddookan - #prl #komunizm #dokument 

Zawsze myślałem że za PRL propaganda była kł...
  • 3
  • Odpowiedz
@buddookan tak naprawdę po śmierci stalina PRL (bardzo) małymi kroczkami szedł w dobrym kierunku, ale mamy taką nagonkę na komunistów od paru lat, że nikt się nawet nie zastanawia i nie próbuje myśleć krytycznie. ot, czasy słusznie minione, w których wszystko było źle.
  • Odpowiedz
Ja jestem z ziem "odzyskanych" i popatrzcie, co z moim miastem się działo, do 1956r, po decyzji że jednak adoptujemy te ziemie, a jeszcze dodam tylko to, że "połowa" cegłówek pojechała do Wawy i teraz sami oceńcie ten system, zaraz po upadku Niemiec!!
s.....s - Ja jestem z ziem "odzyskanych" i popatrzcie, co z moim miastem się działo, ...
  • Odpowiedz