Wpis z mikrobloga

@Casuperu: W obecnych czasach opady śniegu można wyliczać z dokładnością do kilku minut (rano sprawdzałem meteogram i dokładnie się sprawdził). Dodatkowo można sprawdzać na radarach pogodowych czy chmury faktycznie idą w stronę Łodzi i jednym kliknięciem sprawdzić za ile do nas dojdą.

W chwili gdy koło 12 już +/- było wiadomo, że będzie śnieg bo powoli zaczynał sypać pługi powinny już być gotowe i powoli jechać na miasto aby zacząć prace
@epll: Pługi stoją w gotowości w mieście, wyjeżdżają jak śnieg zaczyna się gromadzić na nawierzchni. Niestety po przejechaniu pługów też pada i robi się błoto. Nie da się w kilka sekund odśnieżyć takiej powierzchni. Uwierz mi, że to jest dobrze przemyślane i działa. Gdy śnieg pada, pługi już pracują ale nie ma ich 100000 żeby były widoczne na każdym rogu - tak się nie da.
@epll: Zima zaskakuje kierowców i dziennikarzy. Drogowcy doskonale wiedzą, że przychodzi co roku i reagują zgodnie z kategorią drogi. Na głównych drogach śnieg powinien zostać uprzątnięty do 4 godzin po ustaniu opadów i dotyczy to typowych opadów. W przypadku dużych śnieżyc nie da się tego osiągnąć. Pługi podczas opadów nie muszą wyjeżdżać w ogóle. Tylko od strategii/logistyki danej firmy zależy, czy chcą rozpocząć uprzątanie już w trakcie opadów.

Dodatkowo zarządca drogi
Opady śniegu zapowiadane od 3 dni, informacje o dużych opadach w RSO wyskakujące na telewizorach

W obecnych czasach opady śniegu można wyliczać z dokładnością do kilku minut (rano sprawdzałem meteogram i dokładnie się sprawdził). Dodatkowo można sprawdzać na radarach pogodowych czy chmury faktycznie idą w stronę Łodzi i jednym kliknięciem sprawdzić za ile do nas dojdą.


@epll: ja się tylko zastanawiam, co kierowało tymi wszystkimi ludźmi, że wybrali się jednak swoimi
W Polsce mamy jakąś manię czarnego utrzymania zimowego. W wielu krajach jest utrzymanie białe i ludzie żyją. W Polsce powiatowej też jest utrzymanie białe. Jak spadnie śnieg i chwyci mróz, to potrafi 2 miesiące droga być biała.
@chechehce: po to sypać, aby nie powstała szklanka. Bo wydaje mi się, że to powoduje zwykle paraliż na drodze (#!$%@?ąc już od letnich opon itd.)

@Casuperu: no skoro da się to chyba warto robić bez względu na jakieś suche żarty...
@chechehce: To w takim razie jaki jest sens puszczania pługów o 17 na miasto gdzie będą stać w korku? :D
Mi białe drogi nie przeszkadzają również (a nawet fajniej bo dziur nie ma) ale przy ostatnich opadach w podobnych warunkach dosyć szybko zrobiło się pełno lodu.

@sargento: Z niektórych części Zgierza i Pabianic dłużej jedziesz na stacje niż do Łodzi. No i dolicz jeszcze czas potem ze stacji do miejsca