Wpis z mikrobloga

@fegwegw: nie jestem pewien, czy rozumiem o co Ci chodzi. Czy sugerujesz, ze słowo "monetyzacja" nie odzwierciedla tutaj tego co chciałem dać do zrozumienia?

Według wikipedii:

Monetyzacja (ang. monetization) – oznacza zamianę aktywów rzeczowych lub finansowych na prawny środek płatniczy. Zazwyczaj odnosi się do wybijania monet lub drukowania banknotów przez banki centralne. Potocznie – przekształcanie czegoś w pieniądz.


Nie twierdze, że to jest prawidłowe użycie tego słowa, ale użyłem
który pozwala monetyzować Twój projekt open-source, jakikolwiek by on nie był.


@noisy: Zgadzam się z @fegwegw napisałeś to w taki sposób, że człowiek myśli że chodzi o monetyzacje swojego projektu a nie zarabianiu na pracy przy innych projektach.
@kWeb24: czyli dobrze napisałem, bo możesz monetyzować własny projekt. Dowolny.

Pracujesz nad własnym projektem, tworzysz go open-source? Świetnie. Możesz monetyzować go za pomocą utopiana.
@noisy: > When contributions are upvoted by project owners

To co, sam będziesz się upvotował? Nie ma tam wzmianki o monetyzacji projektu. Wszystko jest o tym, że możesz monetyzować swój wkład w czyiś projekt. Popraw mnie jeśli się mylę ale nie widzę nic co wskazywałoby na to, że mogę monetyzować swój projekt czyli zarabiać na swoim projekcie jako jego właściciel.
@kWeb24: zatem poprawiam Cię :) Inni mogą głosować na kontrybucję do Twojego projektu, bo np. Twój projekt jest fajny.

Utopian jest oparty o blockchain Steem. Poniższy filmik mówi trochę więcej o samym Steem, bez którego Utopiana by nie było.
@noisy: Ah to zwracam honor, nie mogłem namierzyć tej informacji szczególnie, że teraz mam zupełnie inny homepage O_o. Nie wiem może jakiegoś apdejta mieli. Steem znam ale myślałem że to jest zrobione pod osoby rozwijające projekt a nie pod właścicieli czy obie grupy. ;)