Wpis z mikrobloga

W ramach umowy z #ncplus mam na wynajem dwa dekodery, jeden z nich - sagemcom łagodnie mówiąc nie działa zbyt dobrze. Z uwagi na fakt, że posiadam tv z dekoderem dvb-s2 zastanawiam się nad zakupem modułu CAM, dzięki czemu zaoszczędziłbym miejsca i wyeliminował jeden z pilotów. Tylko za bardzo nie wiem czym się kierować przy zakupie modułu... Chciałbym, żeby to po prostu działało poprawnie. Podpowie ktoś coś?
Aha - mam 2 karty Cameleon
#kiciochpyta #telewizja #tvsat #telewizjasatelitarna
  • 12
@keep_it_real: Widziałem właśnie na forum satkurier, że ludzie polecają ten moduł aczkolwiek trochę się cykam, że z uwagi na powolne wycofywanie cemeleonów ta dosyć kosztowna inwestycja może okazać się niezbyt perspektywiczna...
@mariusz5891: Jak masz karty seca i pudła operatorskie to prędzej czy później o ile nie już, karta dostanie z nieba emm'a kasującego providera 0100:0068. Wtedy zakup modułu nie ma najmniejszego sensu bo karta nie ruszy.
Do końca 2019 mają w ten sposób załatwić wszystkie cameleony bo właściciele praw im kwiczą, że platforma lata swobodnie piracko.
@mariusz5891: Cameleony działają w dwóch trybach, nieparowana seca 0100 i nagravision 1813. Wyłączając provid 0100 zostaje 1813 który jest parowany do odbiornika. Tak więc nie muszą niczego wycofywać, wystarczy posłać odpowiednie instrukcje na karte i zaprosić abonenta po odbiór odbiornika współpracującego z kartą do punktu.
Jak masz sagema to twoja karta już teraz w nim działa w nagrze 1813 - kwestia czy ma wyłączonego providera 0100, to sprawdzisz tylko jak włożysz