Wpis z mikrobloga

@Kopiec-Kreta: to tak nie działa, wybierasz lokalną walutę (w PL będzie to PLN) lub walutę karty czyli GBP - wtedy Ci przeliczy, (jak nie masz GBP to kupi za pln lub $ i przeliczy po kursie revoluta - w eekend ciut drożej) płatność w dolarach kanadyjskich tylko wtedy kiedy taka będzie akceptowana jako lokalna waluta, czyli np w Kanadzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Kopiec-Kreta: Myślisz. Że, interpunkcja to. Jakaś gra?

A tak serio - karta jest wydana w brytyjskim banku, dla DCC jest to karta w walucie GBP niezależnie od tego jakie masz waluty w samej aplikacji. W związku z tym każdy terminal na świecie albo obciąży Cię w walucie lokalnej, albo da wybór czy chcesz przewalutować na GBP, innych opcji nie ma. Trzeba wybierać "nie", wtedy obciążane jest konto w walucie lokalnej (gdy
Jak wybierzesz płatność lokalna waluta. Niekiedy Ty wybierasz niekiedy sprzedawca. Musisz go poinstruować co ma kliknąć jak terminal będzie po jego stronie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kopiec-Kreta: Nie wiem jak jest w Kanadzie, ale na przykład jak byłem we Francji to pytanie o DCC (analogiczne jak to powyżej tylko dla Euro a nie PLN) pojawiło mi się jeden jedyny raz i to... na lotnisku. Wszędzie indziej z automatu kasowało euro bez pytania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tarasino: ten ktoś to byłem ja i zdarzyło mi się to jeden raz na kilkaset transakcji w ponad stu sklepach bo kasjerce się "za dużo razy wcisnęło". Po zwróceniu uwagi i płatności gotówką miałem kasę z powrotem w 5 minut.
@Kopiec-Kreta: to dlatego, że domyślną walutą karty jest GBP, bo to brytyjski BIN karty i tak ją acquirer czyli FirstData rozpoznaje( ͡º ͜ʖ͡º) Nigdy nie wybieraj płatności w walucie karty - zawsze złotówki, bo jest duży spread.

BTW. można kartę Revolut przepinać do każdego rachunku i płacić nią online? Bo się zastanawiam czy ze Skrilla nie zrezygnować.