Wpis z mikrobloga

Sytuacja już sprzed kilku tygodni. Studiuję w tarno, typek ogólnie był idiotą i bardzo dobrze, że go wyrzucili. W każdym kraju sie znajdą tacy. Wkurzył mnie komentarz pewnego ukrainca
"Легко відбувся поляк. Українця б притягнули до відповідальності за такий вчинок. Подвійні стандарти." Jakoby gdyby zrobił to Ukrainiec to by doszło do większej kary.

Wystarczy tylko wejść w Google wpisać "Ukrainiec" z samego marca i lutego mamy nagłówki

"UKRAINIEC BRUTALNIE POBIŁ KIEROWCĘ AUTOBUSU.
Dużo tutaj ludzi pracuje/studiuje/była w Polsce, dlatego też w jakiś sposób z nami sympatyzują. Wielu Ukrainców serio mają nas za bogatych (kek), np. gadałem z ukrainka to mówiła że gdyby nie pracowała w Polsce to by nie miała np teraz takich ubrań itp. czasami usłyszysz "A co to tam dla was poljakiw"

Czasami nawet nie chcemy koło jakiejś większej grupki mówić po polsku bo zaraz będzie "ja był/ rabotał w polszczi" "zvidky
@oydamoydam
Bardzo pozytywna dziewczyna ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z taką różnicą, że my mamy studia w języku angielskim. Jednak ukrainski jest chyba najbardziej podobnym językiem do polskiego, więc żaden problem.