Wpis z mikrobloga

wybrałem prace inżynierską jako aplikacja moblina i nie wiem czy to byl sluszny wybor XD
czy jeśli dopiero zaczynam zabierać się za programowanie, wiem, że istnieje coś takiego jak klasy, dziedziczenie i inne podstawy c++, ale bez jakiegokolwiek doświadczenia projektowego, to dam radę, ciągle się ucząc, w rok napisać aplikacje moblina w Qt czy może lepiej to oje#%&ać i iść w c# i jakiegoś xamarina od teraz?

#programowanie #cpp #csharp
  • 14
  • Odpowiedz
@Cocky: c++ do mobilek - no nie wiem, teraz raczej Javy i C# w tym siedzą - tak mi sie wydaje, dawno nic na to nie robiłem, ale sam z racji że kodze w C# to bym brał ten język i xamarina ;)

Poza tym aplikacja na studia na inż nie musi być wcale mistrzostwem świata w programowaniu od razu ;)
  • Odpowiedz
@Cocky: Nawet szybciej, Qt na Andku działa prawie OOTB po zainstalowaniu NDK(SDK też bo to jego część) i skonfigurowniu go w QtCreatorze (No oczywiście wersja Qt na andka też musi być). Co do innych platform to nie wiem ale się da.
Generalnie ogarnij QML i troche Javascryptu, zacznij pisać jakiekolwiek UIe w tym, staraj się jak najkrócej to spinać z obiektami w C++, no i tu się zabawa zaczyna. (
  • Odpowiedz
@Cocky: znajdz sobie jakas ksiazke na natywna appke android/ios i nie kombinuj z xamarinami itp. Najwiecej materialow, bibliotek, tutoriali jest do natywnych appek. Jak umiesz cpp to i javy/swifta sie nauczysz na szybko.
  • Odpowiedz