Wpis z mikrobloga

Niedługo matury i wybieranie studiów, więc poproszę was o radę, po wstępnej selekcji i przeanalizowaniu kierunków ostatecznie zastanawiam się nad informatyką lub cyberbezpieczeństwie na WAT, informatyką na PW (MINI albo EiTI) lub na UW, co polecilibyście z tej piątki

#studbaza #uw #pw #wat #informatyka
  • 10
  • Odpowiedz
@goblokrim program podobny do eiti ale sporo łatwiej. Jak lubisz programować to z innych przedmiotów zawsze się jakoś prześlizgniesz. Dużo więcej czasu na własne sprawy niż na eiti ale i prestiż niższy. Wciąż lepszy poziom niż na Wacie
  • Odpowiedz
@goblokrim: Bardzo prostudencki wydział, mnóstwo projektow, pierwszy semestr głównie C, drugi Java. Mało zapychaczy, wszystko starają się dostosować pod kierunek. Nie będziesz się nudził, dużo programowania. Jak chcesz to się nauczysz, jak nie chcesz to prześliźniesz. Z tego co słyszałem to na wyższych semach stawiają na szybkie wypuszczenie studentów do pracy, ja dopiero na drugim wiec nie wypowiem się. Na EiTI część osób bardziej skupia się na tym jak nie
  • Odpowiedz
  • 2
4 semestr wat here, ogólnie uczelnia jest dosyć specyficzna. Osobiście nie miałem poprawek, ale 3 z 8 grup już usunęli. W pierwszym semestrze jeden przedmiot z programowania: wprowadzenie do programowania. Język C, zadania typu utwórz choinkę ze znaków x. Jakieś podstawy, wskaźniki, tablice, funkcje. Najbardziej czasochłonne są 3 matematyki i fizyka, przez które zdarzyło mi się mieć nockę nieprzespaną.
2 semestr:
Tutaj programowanie jest na algorytmach i strukturach danych (bardzo przyjemny przedmiot) w C/C++, architekturze i organizacji komputerów w assemblerze i teorii informacji kodowania w C lub C++. Z podstaw podzespołów komputerów lepiej mieć 4.5 z labek, bo zwalnia z egzaminu, na który wykładowca daje mało czasu. Najgorsze według mnie są podstawy elektrotechniki i elektroniki - pamiętam do tej pory strach wszystkich studentów przed tym przedmiotem xD
3 semestr:
Bazy danych - najwięcej osób nie zdaje, największą kosa chyba jaka jest na tej uczelni
Grafika komputerowa - programowanie w C++, pierwsze zajęcia z grafiki rastrowej, później opengl. 4.5 zwalnia z egzaminu.
  • Odpowiedz