Wpis z mikrobloga

Anihilacja to kaszana. (bedzie bez spojlerów)

Nie. Nie jest to ambitne sci-fi. Jest to słabe "sci"-fi. Bardziej fiction. Oczywiście netflix musiał wpieprzyć tam homopropagandową wzmiankę, która nic nie wnosi do filmu...

Film jest pełny niekonsekwencji, głupot. Jeśli w nowym Obcym nie przeszkadzało Ci, że w nieznane środowisko naukowcy wybierają się w butach z Decathlonu i stylowej kurtce, to na Anihilacji będziesz się świetnie bawił! Oczywiście jeśli trzy tysiące innych głupot nie będą razić Cię w oczy. Z ekipa wibierajacą się w niebezpiecznie miejsce składającą się z samych bab, gdzie brak hierarchii i każda strzela fochy, kiedy jej się tylko zachce na czele. Metodologia badawcza to tez jakis żart.

Film jest drewniany. Jedynie Portman jest znośna. Leigh jest na tyle dobrą aktorką, że zapewne miała grać wkurzające, stare babsko. Fabuła się nie trzyma kupy. I nie jest to film trudny w interpretacji czy zrozumieniu jak Mr Nobody albo Primer. Jest to film, który po prostu nie ma sensu i naprawdę trzeba być zaślepionym i nie szanować swojego rozumu, żeby twierdzic inaczej. Oczywiscie moim zdaniem. Moze ja jestem za głupi na niego, a bardzo bym chcial, zeby caly film to byla jakaś przenośnia, artystyczna instalacja XD Ale szanujmy sie, to nie "Drzewo zycia" ani "Źrodło".

Jedynym plusem jest scenografia roślin/grzybów. Ale reszta jest słaba, całe CGI jest jak z jaiegos filmu klasy B. W ogole odnioslem wrazenie, że to coś miedzy tanimi produkcjami AAA, a jakims filmem sci-fi klasy B.

Oczywiście fan gatunku powinien się z nim zapoznać, bo to pewnie dosc głośna w takim środowisku produkcja, ale jeśli masz cokolwiek innego do roboty, to lepiej to zrób. Film obejrzyj w ostateczności. Słowem - nie polecam.
#netflix #anihilacja #film
  • 13
Oczywiście netflix musiał wpieprzyć tam homopropagandową wzmiankę, która nic nie wnosi do filmu...


@DywanTv Kwiii no któryś raz już widzę tutaj tekst w tym stylu.
Netflix NIE MIAŁ nic nie wspólnego z produkcją tego filmu. Jest tylko DYSTRYBUTOREM poza Stanami. To nie jest film netflixa.
Nie oceniam czy takie wątki są dobre, czy złe, akurat w tym przypadku to nie "wina" Netflixa
@DywanTv:

Oczywiście netflix musiał wpieprzyć tam homopropagandową wzmiankę, która nic nie wnosi do filmu


wykopek oburzony na JEDNO zdanie trwające jakieś 3 sekundy xd

Z ekipa wibierajacą się w niebezpiecznie miejsce składającą się z samych bab, gdzie brak hierarchii i każda strzela fochy, kiedy jej się tylko zachce na czele. Metodologia badawcza to tez jakis żart.


wiadomo, kobiety do kuchni xD

1. wyprawa złożona z kobiet jest fabularnie uzasadniona
2. wiadomo
@NieBojeSieMinusow: Kurde, no już sie ogarnąłem, wyzej pod tagiem #netflix cofnałem zdanie.

I tak. To 3-sekundowe zdanie mnie razi. Podobnie jak Azjata, muzulmanka, jakis hindus itd. w sali wykladowej.

1. wyprawa złożona z kobiet jest fabularnie uzasadniona

2. wiadomo kto jej przwodzi i wydaje rozkazy, wiec hierarchia jest

3. naukowczynie z różnych dziedzin biorą w niej udział, nie wiem co tu jest nie tak


Jak jest uzasadniona?

Takie rozkazy, że nikt