Wpis z mikrobloga

@MarianoaItaliano: przewód ma rezystancję, im dłuższy i cieńszy tym większą. Im większy pobór prądu tym większy spadek napięcia po drodze. Jeśli kabel USB zasila urządzenie, to jego dopuszczalna długość będzie mniejsza niż w przypadku, gdy tylko idą nim dane (małe prądy, więc małe spadki napięć).
  • Odpowiedz
Czemu standardowy kabel USB gubi napięcie po przekroczeniu pewnej odległości?

W kablu usb występują 2 problemy (niezależne) w wzwiązku z długością (i jakością) przewodu:
1. Spadek napięcia (który jest zależny od obciążenia, czyli co jest podłączone na końcu tego usb, jakie urządzenie i ile prądu pobiera), który zależy też od jakości przewodu - jak przewód jest marny i ma cieniutkie żyły przewodzące, to spadek jest "szybszy" i nawet na krótkim przewodzie bywają kłopoty.
2. Problemy z transmisją danych - im dłuższy przewód tym transmisja narażona na większe zniekształcenia, sygnały prostokątne przestają być prostokątne - "rozmywają się" itd. Tu też to trochę zależy od jakości przewodu...

Czy to zależy od napięcia, skoro kabel USB nie powinien przekraczać 3m a w handlu spotka się przedłużacze na napięcie sieciowe o długości kilkudziesięciu metrów?
  • Odpowiedz
@slucham_psa_jak_gram: bardziej chodzi mi o grubość przewodu. Zdajesz sobie sprawę, że czym cieńszy przewód, tym większy opór? Prąd ucieka ci jako ciepło. Czym grubszy przewód tym łatwiej prąd może płynąć.

Otwórz Kurdziela na obojętnie której stronie i tam to będzie pisać.
  • Odpowiedz
@Dzonzi no przecież o tym napisałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niepotrzebnie dałem "no chyba że"
Chodziło mi o to, że prawdopodobnie op kupił kabel w którym przewody są grubości włosa i dlatego ucieka prąd
A napięcie spada jak jest większy pobór prądu
  • Odpowiedz