Wpis z mikrobloga

Wyrabiał ktoś ostatnio paszport? Potrzebuję wyrobić nowy i słyszałem, że podobno straszne kolejki są w urzędzie przez ukraińców. Dodatkowo jaka jest szansa, że uda mi się złożyć wniosek mając przeterminowany dowód osobisty? Nowy dostane gdzieś za 3 tygodnie, a paszport potrzebuję przed końcem miesiąca. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#wroclaw
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jest szansa, że uda mi się złożyć wniosek mając przeterminowany dowód osobisty?


@Atraktor: Bez szans. Do tego stania tak na 3h około, na ścianach wszędzie napisy po ukraińsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Atraktor: Taa, paszport to nie jakiś świstek papieru, tylko dokument potwierdzający tożsamość na całym świecie. Wątpię, żeby go wydawali na podstawie nieważnych dowodów osobistych.
  • Odpowiedz
@Azzl: Na stronie urzędu. Jednak liczba miejsc jest limitowana i w mig znikają. Także jeśli uda ci się upolować termin zaraz po północy to będzie to termin dopiero za 33 dni
  • Odpowiedz
@Atraktor: umówiłem się przez neta, od wejscia do wyjścia z urzędu załatwienie spraw zajeło mi 5-8 minut. Ciężko o termin internetowy ale jak bedziesz stale odswiezal strone to upolujesz.
  • Odpowiedz
@Atraktor: wyrabiałam we Wrocławiu, terminy do odbioru są na miesiac do przodu. Tez potrzebowałam na juz, wiec stałam trzy godziny pod drzwiami kierownika i udało sie wybłagac. Paszport mozesz wyrobić w kazdym mieście w Polsce - polecam pojechać do Opola, tam za kazdym razem 10 minut i po sprawie, a urząd jest niedaleko dworca, więc sie nie nalatasz.
  • Odpowiedz