Wpis z mikrobloga

- Dosyć wmawiania nam, że to nasza wina, że same sobie w te ciąże pozachodziłyśmy. Dosyć przekonywania nas, żebyśmy nie usuwały, bo pójdziemy do piekła. Dosyć zmuszania nas do rodzenia płodów bez szans na przeżycie, bo mamy służyć za inkubatory. Dosyć decydowania za nas o kolejnym dziecku, którego nie będziemy w stanie utrzymać, bo pracujemy za płacę minimalną, a służba zdrowia i inne publiczne świadczenia coraz więcej nas kosztują. Dosyć starć z kolesiami w kitlach, upokarzającej walki o podstawowe prawa. Dosyć tego, że kiedy w końcu udaje nam się zrobić “legalną” aborcję, każe się nam podpisać “akt zgonu dziecka, które urodziło się martwe”, choć to był tylko niechciany płód. Mamy dosyć życia w kraju, w którym zygotom nadaje się imiona i zlepki komórek stawia się ponad nasze życie - deklarowały organizatorki Manify.

#wroclaw
mroz3 - - Dosyć wmawiania nam, że to nasza wina, że same sobie w te ciąże pozachodził...

źródło: comment_wVpdCk6TjgNDWNSDQPjSM9uOvjKddoML.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@kompek: Nie no, oczywiście się zgadzam z tym, ludzie różnie reagują, jedna usunie i będzie płakać do końca życia, a druga mogłaby co tydzień zabieg wykonywać.
Różni ludzie, różne osobowości, inne normy moralne.
I nawet z tego powodu (różnej reakcji) można nazwać ten plakat obrzydliwym, nie wierzę żeby taka kobitka, która była zmuszona usunąć, chciałaby być nazywana zgnilcem.
Nie widzę powodu, by plakaty szkalujące pewną grupę społeczną (kobiety, które usunęły, bądź
  • Odpowiedz
śmierć to śmierć

Ciekawe czy za poronienie też by wytykali palcami, w końcu to organizm kobiety zabił (ʘʘ)


@Reim: Niby tak, ale kurde nie do końca ( ͡º ͜ʖ͡º) Aborcja to jednak, jakby na to nie patrzeć, zabieg z konkretnym celem, podejmowany świadomie (przynajmniej powinien być), a nie "Ty no nie uwierzysz, idę sobie po chodniku, idę, idę, a tu *PUF* i
  • Odpowiedz
@kompek: Wiem, wiem, po prostu próbuję pokazać jak plakat wycelowany w daną grupę, może trafić rykoszetem całą resztę powiązaną tematem. Znam babkę po poronieniu, która na samą wzmiankę o ciąży, lub bodźcach o podobnym wydźwięku, potrafi zareagować histerią. Po zobaczeniu takiego plakatu pewnie musiałaby wznowić wizyty u psychologa.
(°°
A poza tym ten plakat jest po prostu według mnie paskudny, zarówno
  • Odpowiedz
@Reim: Cóż, każdy ma swój gust, nie mogę Ci rozkazać, żeby Ci się ten plakat podobał. Dla mnie np. pierwotna akcja jest obrzydliwa - bo to obślizgłe przedstawienie w białych rękawiczkach, jak to aborcja nie jest "cool, trendy i w ogóle każda kobieta powinna tego spróbować". No i najważniejsze:

  • Odpowiedz
@kompek: Kurdeno po prostu się nie podoba i tyle, ma taki neurotyczny i negatywny wydźwięk ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie twierdzę, że pierwsza akcja była fajna, bo, jak zresztą Mireczku napisałeś, jest to przedstawienie tego zabiegu jako czegoś co każdy powinien spróbować. Zabiegi w razie konieczności i tyle, finito.

  • Odpowiedz
@Shatter
@jakuberas
Po pierwsze - aborcja też ma za zadanie ratowanie życia, np. kiedy wiadomo że kobieta może mieć duże komplikacje przy porodzie i nie przeżyć tego. Wiem że to jedyna sytuacja w której używa się aborcji, ale jednak - ratuje życia. To raz.
Dwa, że w sytuacji kiedy dziecko i tak jest skazane na śmierć, tyle że długą, powolną i bolesną śmiercią, bez szans na normalność, a w dodatku jest wtedy
  • Odpowiedz