Wpis z mikrobloga

- Dosyć wmawiania nam, że to nasza wina, że same sobie w te ciąże pozachodziłyśmy. Dosyć przekonywania nas, żebyśmy nie usuwały, bo pójdziemy do piekła. Dosyć zmuszania nas do rodzenia płodów bez szans na przeżycie, bo mamy służyć za inkubatory. Dosyć decydowania za nas o kolejnym dziecku, którego nie będziemy w stanie utrzymać, bo pracujemy za płacę minimalną, a służba zdrowia i inne publiczne świadczenia coraz więcej nas kosztują. Dosyć starć z kolesiami w kitlach, upokarzającej walki o podstawowe prawa. Dosyć tego, że kiedy w końcu udaje nam się zrobić “legalną” aborcję, każe się nam podpisać “akt zgonu dziecka, które urodziło się martwe”, choć to był tylko niechciany płód. Mamy dosyć życia w kraju, w którym zygotom nadaje się imiona i zlepki komórek stawia się ponad nasze życie - deklarowały organizatorki Manify.

#wroclaw
Pobierz mroz3 - - Dosyć wmawiania nam, że to nasza wina, że same sobie w te ciąże pozachodził...
źródło: comment_wVpdCk6TjgNDWNSDQPjSM9uOvjKddoML.jpg
  • 51
@Bartas1992PL: Wiesz że nie wszystkie zabezpieczenia dają absolutnie 100% pewności?
Zresztą zabranianie aborcji bo 'hurr edukacja seksualna, zabezpieczenia durr' to tak jakby zabronić ratowania ludzi po wypadkach samochodowych, bo przecież #!$%@?, gdzie ich edukacja drogowa, powinni jeździć wolniej i spokojnie i nie będzie wypadków przecież, po #!$%@? więc jakieś działania na wypadek kraksy? xD "Ciemnogród! Gdzie wasze prawo jazdy XD".

@max1983: Ok, a co z gwałtem? Wtedy też osoba postronna bez Twojej zgody wyrządza Ci krzywdę. A co z dziećmi które nie mają szans żyć normalnie? Np. takie z zespołem downa albo innymi poważnymi chorobami. Czemu mamy skazywać je na cierpienie?
BTW, tutaj też ciąża dzieje się "bez mojej zgody" - bo nie chcę mieć dziecka, używam antykoncepcji, i "dzieje mi się krzywda" mimo to. Tak samo - dorosła osoba podejmuje
@Dawidinho8: Nigdzie nie pisałem, że zabraniałbym aborcji jeśli ciąża nastąpiła w wyniku gwałtu. Odniosłem się tylko do twojego wpisu o braku 100% ochrony w przypadku zabezpieczeń. Oczywiście, takie formy zabezpieczenia nie działają w 100% i dlatego należy liczyć się z konsekwencjami.

przecież aborcja to pewna forma antykoncepcji


@Aedem: Jeśli uznamy, że antykoncepcja służy ZAPOBIEGANIU ciąży (za wiki) to nie masz racji.
@mroz3:

Dosyć wmawiania nam, że to nasza wina, że same sobie w te ciąże pozachodziłyśmy.


No chyba jednak trochę wasza, do zrobienia dziecka potrzebne są dwie osoby.

Dosyć zmuszania nas do rodzenia płodów bez szans na przeżycie,


Obecnie ustawa dosyć jasno to określa nikt niczego nie zabrania.
W Polsce aborcja jest dopuszczalna w trzech kwalifikowanych przypadkach dopuszczanych przez prawo:

Ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze