Wpis z mikrobloga

#zakazhandlu #przemyslenia #ekonomia
Tak sobie wczoraj obserwowałem co się dzieje w mediach, na wykopie i ogólnie w społeczeństwie i już tak #!$%@?ąc od tego, czy to dobre czy złe, to naszła mnie taka myśl, że w sumie to nasz naród ma gigantyczny potencjał i umiejętność kombinowania nigdy w nas nie umarła, przejęliśmy to od naszych dziadków i rodziców, którzy #!$%@? się z systemem za czasów PRL. Gdyby dać nam tylko władzę (gdybyśmy może wreszcie sami ją mądrze wybrali) która nie ograniczałaby tej naszej iskierki, chęci do pracy i prawdziwej pasji i potrzeby rozwoju, to bylibyśmy potęgą gospodarczą w ciągu jednego pokolenia. Im jestem starszy, im więcej zarabiam pieniędzy, tym bardziej prawaczeję ekonomicznie i rozumiem, dlaczego #korwin jest atrakcyjny dla młodych ludzi. Poza tym dosłownie każde państwo, które przejmowało kierunek wolnego rynku dosłownie eksplodowało ekonomicznie. I taka Polska z takim a nie innym położeniem geograficznym, z taką chęcią do pracy i takimi umiejętnościami w bawieniu się w berka z bzdurnymi przepisami byłaby spokojnie w grupie G20 w ciągu paru lat.
A jak wygląda polityczna rzeczywistość i o czym się rozmawia, to już każdy wie....
  • 10
mohery, wyznawcow pisu oraz tak dlugo jak kosciol bedzie sie #!$%@? w polityke, dopoki to bedzie swiecko katolicka polska


@Shahtar: To tylko jakiś mały procent, a nam potrzeba całkowitej zmiany systemu, jakiejś rewolucji w myśleniu. A ta, obawiam się, nastąpi dopiero wtedy, kiedy wykształceni ludzie urodzeni w latach 80 i 90 będą stanowili większość w Sejmie. Bo póki co to przepisy układają nam dziadki, a my młodzi musimy się #!$%@?ć w
@RedRight: Mi nie chodzi o stricte XIX wieczny kapitalizm, bo nie jesteśmy krajem afrykańskim, żeby to wyszło w takim kształcie. Bardziej mówię o braku chorej ilości regulacji i sensownym i transparentnym systemie podatkowym. Nie wspominając już o zmienności nastrojów polityków, gdzie nie można być pewnym że coś się nie zmieni na pstryknięcie palców po roku czy dwóch. Niech po prostu nikt nie przeszkadza.