Wpis z mikrobloga

Szukam jakichś źródeł wiedzy odnośnie analizy fundamentalnej, działania rynków finansowych. Poziom raczej taki elementarny. Z chęcią przygarnę linka czy jakąś wskazówkę #gielda
  • 11
  • Odpowiedz
@kwakwajasz: TJS niewiele ma wspólnego z analizą fundamentalną to są traderzy/spekulanci. Patrzą na wykresy i mają wywróżyć z tego czy wzrośnie czy spadnie. Ich szef niby robi grubą kasę, czasami nawet to pokazuje. I sam o tym mowi, że większość osób dostaje wpierdziel (to jest forex. Bardzo duże ryzyko). Czy złe czy dobre? Dla amatora raczej ciężko.
Trader21 to zależy jak na niego patrzeć bo czasami można znaleźć tam ciekawą wiedzę,
  • Odpowiedz
@bart_212: Chce się uczyć ze względu na zainteresowanie się tematem. Aktualnie jest to czysta ciekawość, która może za kilka lat zaprocentuje. Czemu AF? Dobre pytanie, chyba po prostu usłyszałem to tyle razy, że mam wrażenie, że jest stricte związana inwestowaniem, giełdą itp. Zdaje mi się, że to taka podstawa. Jeśli się mylę to mnie popraw :)
  • Odpowiedz
@kwakwajasz: wiekszość osób wybiera szybką drogę/łatwiejsza (w mojej opinii). Czyli analizę techniczną bo łatwiej jest sie jej nauczyć. Czyli patrzysz na wykres i szukasz (formacji: czyli swojego rodzaju cuda na wykresach, gdzie ktoś kiedyś zauważył, żę to się powtarza i można na tym zarobić. I dodał do tego swoją nazwę. Np: formacja głowy ramionami itd.). Są osoby, które na tym zarabiają. Ja akurat podchodzę do tego sceptycznie.

AF to analiza zajmująca
  • Odpowiedz
@bart_212: no cóż, dróg na skróty nie ma :) Dlaczego AF? Może naświetlę obraz w taki sposób. Najbardziej nurtują mnie pytania typu: jak ocenić czy dane aktywa są w przecenione czy są warte mniej niż powinny oraz jakie czynniki na to wpływają. Gdybym to wiedział mógłbym po części 'spekulować' na rynku co wiąże się z zyskami. Czy analiza techniczna mi w tym pomoże? Ewentualnie coś jeszcze innego?
  • Odpowiedz
@kwakwajasz:

Na to pytanie: " Najbardziej nurtują mnie pytania typu: jak ocenić czy dane aktywa są w przecenione czy są warte mniej niż powinny"

może ci odpowiedzieć sprawozdawczość finansowa i przyjęte w danej spółce metody wyceny danych aktywów.

Czyli powiedzmy, że AF. Ale już bardziej zaawansowana bo na początku to trzeba się nauczyć w jaki sposób wycenić spółkę. A dopiero później szukać takich rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@kwakwajasz taką biblią wielu inwestorów jest 'Security analysis' Grahama i Dodda, przy czym jest to straszna cegła i do tego chyba nie ma polskiego tłumaczenia
  • Odpowiedz