Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki. Czy któreś z was pracuje albo ma kontakty w jakiejś agencji zatrudniającej pracowników że wschodu? #ukraina #bialorus Już tłumaczę w czym rzecz...
Dzisiaj na dworcu #gdansk Oliwa podszedł do mnie bezdomny, jak się później okazało, pan Marek i poprosił o parę groszy na jedzenie, był czysty, nie pachniał źle i był trzeźwy. Zaczęliśmy rozmowę w czasie której spytał mnie co mógłby zrobić żeby zmienić swoją sytuację. Obiecałem, że postaram się mu jakoś pomóc.
Pan Marek ma około 45 lat i z zawodu jest cieślą-zbrojarzem, nie ma gdzie mieszkać i obecnie rezyduje w okolicy Gdańska Oliwy. Mówił również że ostatnio imał się różnych prac dorywczych typu mycie okien.
Pierwszą moją myślą była właśnie agencja pracy dla pracowników że wschodu z tego względu że wiele z nich oferuje zatrudnionym zakwaterowanie. Być może któreś z Was mogłoby w jakiś sposób pomóc panu Markowi stanąć na nogi?
Ewentualnie być może ktoś miałby lepszy pomysł na to jak pomoc bezdomnemu w znalezieniu jakiegoś kąta i zajęcia które pozwoliłoby mu zarobić na talerz zupy, czekam na propozycje... Ja sam od poniedziałku zaczynam dzwonienie po agencjach.
Z panem Markiem wymieniliśmy się numerami telefonów (tak, bezdomny ma telefon komórkowy :)), zainteresowanym pomocą p. Markowi mogę przesłać numer na PW.
Taguję również inne miasta z okolicy, gdyż p. Marek jest otwarty na zmianę miejsca przebywania #gdynia #szczecin #bydgoszcz #torun #olsztyn #elblag #slupsk
Nieśmiało #pomagajzwykopem #wykopefekt
  • 6
  • Odpowiedz
@saracenxc: myślę, że ktoś taki potrzebowałby zakwaterowania. nikt nie zatrudni bezdomnego, bo to się wiąże z tym, że będzie przychodził do pracy brudny, śmierdzący, być może zawszony etc... (nie obraźcie się, tak widzę bezdomnych). Myślę, że możesz spróbować napisać np na ogloszenia.trojmiasto.pl w odpowiedniej kategorii że jest taki właśnie pan Marek, że szuka jakiejś pracy z zakwaterowaniem i tyle. Ewentualnie tez można wyslac maila i zapytac agencje pracy tymczasowej czy nie
  • Odpowiedz