Wpis z mikrobloga

Solidna porcja #rakcontent z rana.

"Hehe, Janusze kupujo jedzenie, duże kolejki, po co im tyle żarcia, debile, to tylko jeden dzień. Dobrze im hehe #!$%@?ć zakazy to się nauczo rozumu, chrum chrum, pewnie by chcieli do galerii podludzie dobrze im tak, wszystko pozamykać, nie umiejo żyć bez zakupów kwiiiik."

I tak właśnie się klasycznie odwraca sytuację i rozmywa odpowiedzialność. Zamiast złość kierować w tych, którzy to gówno nam zafundowali, kieruje się ją w stronę ofiar. Jak w modlitwie Polaka z Dnia Świra, w imię tego żeby drugiemu było gorzej zgodzimy się na wszystkie zakazy i nakazy, oddamy swoją wolność, porzucimy zdrowy rozsądek. Bo Janusze majo źle, ja tam nie muszę iść na zakupy, a oni muszą to niech giną, podludzie!

Prędzej czy później wszyscy staniemy w tych kolejkach. I #!$%@? skierujemy do Januszy, nie do posłów. Dlatego ten zakaz utrzyma się u nas długo. Będziemy woleli cierpieć, niż przyznać, że to bez sensu, bo to by nas postawiło w jednym rzędzie z pogardzanymi Januszami.

#zakazhandlu #bekazpodludzi
  • 15
@jamtojest że swojej perspektywy mieszkając w Niemczech nie widzą problemu w tym że sklepy są pozamykane w niedzielę, zakupy można zrobić w każdy inny dzień tygodnia. Więc nasuwa się pytanie czemu u nas jest z tym problem?
@MarianoaItaliano tego fenomenu ci już nie wytłumaczę czemu tam da otwarte i nikt problemu nie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pisze tylko ze swojej perspektywy mnie osobiście to nie przeszkadza, zawsze mogę pójść w inny dzień do sklepu ale domyślam że że są ludzie którzy zakupy maga zrobić wyłącznie w weekend że względu na swój tryb pracy :)
@iustitia_ad_omnes: A ja mieszkając w Polsce nie widzę problemu z tym, że sklepy są otwarte w niedzielę, zakupu można zrobić kiedy komu pasuje. Więc nasuwa się pytanie czemu ktoś ma z tym problem?

Nie chce mi się kolejny raz pisać tego samego. Na tym zakazie na pewno nie zyskają pracownicy, bo będą mieli mniej elastyczne zmiany. Nie zyskają małe sklepy, bo ludzie będą kupować na zapas (już to robią, plus przykłady
domyślam że że są ludzie którzy zakupy maga zrobić wyłącznie w weekend że względu na swój tryb pracy :)


@iustitia_ad_omnes: No brawo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już wiesz czemu zakupy w niedziele są lepsze? Bo na tygodniu po pracy nie masz ochoty łazić po sklepach, a w niedzielę wypoczęty i owszem.
@jamtojest żeby nie było, z mojej strony jest było to tylko rozważanie jeśli chodzi o podany przeze mnie przykład Niemiec.
Zapewne domyślasz się jakim osobą najczęściej nie pasuje praca w niedzielę. W większości tym którzy pracują w handlu, znam sporo takich osób, najczęstszym argumentem podawany przez nich jest to że jeśli inni mają wolna niedzielę to czemu oni mają pracować.
@MarianoaItaliano no to oczywiście kwestia tego jaka pracę wykonujesz i ile masz w sobie siły. Ja zawsze wolałem więcej czasu spędzić po za domem niżeli w domu. W każdym razie wszystko zależy od człowieka ja wolę być ciągle w ruchu ktoś inny woli odpoczywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jamtojest nie twierdzę że jest to sensowny argument godny pochwały. Mówię tylko czym kierują się handlowcy :) pamiętam jak pracowałem w systemie 12 godzinnym. Dla mnie to było najlepsze rozwiązanie co drugi weekend wolny włącznie z piątkiem plus wolne na tygodniu. Nie przeszkadzało mi jakoś nadzwyczajnie to że pracowałem w niedzielę bo i tak dwie kolejne miałem wolne plus w tygodniu też.