Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki z #krotkofalarstwo i #frn
Wczoraj odpaliłem sobię Motorole tlkr T5 i sprawdzałem czy coś złapię. na 4 kanale modulacja 0 uslyszalem wyraźnie rozmowy. Chciałem sprawdzić czy mnie słychać ale niestety nie. Poczytałem w necie i znalazłem mapkę oraz bramkę, którą nasłuchiwałem.

Ściągnąłem sobie ZELLO, połączyłem się z Polska Freeradionetwork NO-IP PL oraz z polska.freeradionetwork.pl ale ani z jednego ani z drugiego nie słychać mnie na mojej motoroli.

Czy ktoś ma pojęcie na temat do którego serwera jest ta bramka przypisana?
  • 3
Wczoraj odpaliłem sobię Motorole tlkr T5 i sprawdzałem czy coś złapię. na 4 kanale modulacja 0 uslyszalem wyraźnie rozmowy. Chciałem sprawdzić czy mnie słychać ale niestety nie.


@marcinmosakowski: Nie jestem into #krotkofalarstwo poza tym ze mam PMR, ale może słyszałeś rozmowy, które ktoś odbywał z użyciem kodu CTCSS? A Ciebie nie słyszeli po prostu, bo mieli na PMR ustawiony jakiś CTCSS?
@dhMichu: Nie wiem, nie znam się na tym kompletnie. Używam moich walkie talkie tylko podczas organizacji meczów. ;) Z tego co już wyczytałem to jest bramka FRN i chciałbym dowiedziec się do której sieci jest podpięta żeby ew pogadać sobie przez ZELLO