Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki,
Znalazłem piękną Alfę 159 2.4 TI w manualu, rocznik 2011. Stoi u Niemca za 10 tys euro, czy to nie za drogo?
Sprzedający twierdzi, że igła i nic, tylko wsiadać i jechać.
Możecie mi polecić miejsce, gdzie sprawdzę VIN dokładniej niż na autodna?
Jaką macie opinię na temat tego silnika?
#alfaromeo #alfaholicy
  • 35
@Andrzej_Bies dobre 159 się cenią, szczególnie Ti ale jednak 10tys to chyba troche przesadzona cena, za tyle to juz brerę można kupić w porządnym stanie, a brery jednak wyżej się cenią.
Miałem 7 lat temu 156 Ts. Alfa to Alfa. Wariaty w tych silnikach dalej montują?Ale ten na który się napaliles to chyba diesel jest? Podobno wytrzymałe. Zastanawiam się tylko dlaczego tak mało Alf jeździ na zachodzie. Jaki może być tego powód?
@zawiechalol nie porównuj 156 ts do 159 jtdm. To tak jakby porównać np. Passata B5 1.9tdi do passata B6 2.0tdi jeżeli chodzi o awaryjność.

"alfa to alfa"
Też powiesz że vw to vw wiec B6 2.0 wytrzyma tyle co B5?
@Luko Brera odpada z tego powodu, że to coupe. Wersja TI i manualna skrzynia biegów to to, czego szukałem. Boję się jednak, że mam wyciszony rozsądek i będzie z nią więcej problemów niż radości, choć nawet na lawecie wygląda z klasą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andrzej_Bies: samochód bardzo ładny, jednak osobiście według mnie za drogi.
Jeśli jesteś zdecydowany na zakup tego auta, to proponowałbym wziąć kogoś, kto pomoże ocenić stan.

Jest taka firma, która pomaga w oględzinach i sprowadzeniu samochodu z Niemiec -> auta-z-niemiec.com
Nie wiem tylko jaki jest koszt ich usług
@Andrzej_Bies: samochód bardzo ładny, jednak osobiście według mnie za drogi. Jeśli jesteś zdecydowany na zakup tego auta, to proponowałbym wziąć kogoś, kto pomoże ocenić stan. Jest taka firma, która pomaga w oględzinach i sprowadzeniu samochodu z Niemiec -> auta-z-niemiec.com Nie wiem tylko jaki jest koszt ich usług


Dziękuję Pan Mirek! Będę starał się zbić z tej ceny. Póki co chcę sprawdzić VIN w ASO bo jak się okaże, że była bita
@Zoknarf: Odnośnie 159 2.4 to niestety największą bolączką jest głowica i tutaj firma, która dokona oględzin niewiele pomoże. Takie firmy rzadko znają się na niepopularnych modelach, a takim jest 159. W tym aucie jest kilka rzeczy drogich w naprawie (głowica, sprzęgło w 2.4, wahacze z przodu, DPF).