Wpis z mikrobloga

Hej,

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego przepisu na Pljeskavicę - bałkańskiego burgera z serem i papryką, który wygrał głosowanie dwa tygodnie temu (prawie 1300 głosów).

Gurmanska Pljeskavica to wspaniała grillowana mieszanka wołowiny, wieprzowiny, ostrej papryki oraz sera. Jest to zdecydowanie jedno z moich ulubionych dań. Przygotujecie ją z łatwością ze składników dostępnych w Polsce. Samo przygotowanie jest dość proste, wymaga jednak trochę czasu (przez leżakowanie mięsa).

Pljeskavica jest bardzo popularnym na Bałkanach daniem. Może być podawana na talerzu z dodatkami warzywnymi, frytkami (trochę jak u nas kotlet) lub w pieczywie (możecie użyć tych bułek do burgerów, w przyszłości może opublikuje jakiś przepis na jakieś pieczywo popularne na bałkanach). Według mnie najlepsza jest jednak w chlebku pita.

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

W ostatnim głosowaniu zwyciężyły amerykańskie pancakes (970 głosów), którymi zajmę się w przyszłym tygodniu. W ankiecie głosujcie jaki przepis chcielibyście zobaczyć za dwa tygodnie ;) Podsyłajcie również swoje pomysł na przepisy, abym mógł uwzględnić je w kolejnych ankietach.

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej, 

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego prz...

źródło: comment_CAg7hjRuKCTUGKfzTQJ2uvpVrlNCcksJ.jpg

Pobierz

Co za dwa tygodnie?

  • Corn dogi 19.2% (537)
  • Bryndzové halušky (k. słowacka) 11.7% (327)
  • amerykańska szarlotka 10.2% (285)
  • Paella mixta (k. hiszpańska) 9.6% (268)
  • Chili con carne (tex-mex) 33.3% (933)
  • burek (k. bałkańska) 13.4% (377)
  • coś innego 2.7% (76)

Oddanych głosów: 2803

  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę o plusowanie tego komentarza, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk kulinarnych.
  • Odpowiedz