Wpis z mikrobloga

  • 3197
Mireczki, mam zamiar przygotowac i zlozyc do Sejmu obywatelski projekt ustawy o przeciwdzialaniu wspoluzaleznienia od nikotyny. Oczywiscie nie sam, bo do tego potrzebuje fachowcow, wieeelu podpisow, osob medialnych itp. itd.

Ale wstepne rozmowy z prawnikami potwierdzają, że jest to mozliwe i calkiem realne jeszcze w tym roku.

Ustawa zakladalaby glownie:
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych w miejscach publicznych takich jak w rozumieniu ustawy o wychowaniu w trzezwosci (czyli ulice, chodniki, przystanki, parki, lasy, plaże itp. wszystko co nie jest prywatnym mieniem palacego) z wyjatkami takimi jak wydzielone palarnie w knajpach (tylko wewnatrz lokalu)
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych na balkonach, tarasach i loggiach w zabudowie wielorodzinnej pionowej. Sami wiecie dlaczego.
- calkowity zakaz palenia wyrobow tytoniowych w czasie pracy i w zakladzie pracy.
- zakaz sprzedazy wyrobow tytoniowych w odleglosci mniejszej niz 500 metrow od przedszkoli, szkol, kaplic i kosciolow
- wejscie do wydzielonej palarni w pubach musi byc oznaczone odpowiednio duzym znakiem ostrzegawczym wraz ze wszystkimi informacjami o szkodliwosci dymu papierosowego rowniez dla osob niepalacych
- odleglosc palarni od powierzchni rekreacyjnej/restauracyjnej nie mniejsza niz 20 metrow

Tyczy sie takze tego smierdzacego egowna.

Takze tak, czas isc na wojne z nowotworem ludzkosci jakim są palacze. Wiem, ze w obecnym sejmie trudno jest przepchnac cokolwiek obywatelskiego, tym bardziej tak godzącego w duzą grupę pOsłów miedzy innymi.
Niemniej jednak warto. Palacz niech sie truje sam we wlasnym domu - wara od naszych zdrowych płuc!

##!$%@? #zakazpalenia #projektobywatelski
  • 730
  • Odpowiedz
@Arveit: XDDD a co jeżeli palacz nie ma swojego własnego mieszkania i mieszka ze wspolokatorami? To w takim razie nie może palić NIGDZIE, bo nie ma niczego własnego, w każdym przypadku będzie truł innych

Zakaz palenia w lasach XDD ktoś robi sobię biwak w lesie/plaży i #!$%@? nie moze zajarać papierosa przy piwie? XDD

to gdzie niby miałby palić? XD
  • Odpowiedz
@Arveit: jak dorzucisz zaraz grillowania- nie kazdy ma ochote truc sie oparami smierdzacej kielbasy pieczonej u sasiada- zastanowie sie nad podpisaniem.
Bo bardziej mi to przeszkadza niz regularni palacze.

A jeszcze jak rozwrzeszczane dzieci nie beda mogly sie pokazywac w miejsach publicznych to nawet moge sie podpisac pod ustawa o calkowitej prohibicji.
  • Odpowiedz
@Arveit: ziomek a wytłumaczysz o #!$%@? Ci chodzi z e-papierosami? Co ci śmierdzi? Multum moich znajomych to pali i na serio nie wiem - co jest nie tak?
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: A to to mnie nie obchodzi, ważne by w miejscach publicznych nie palili i tam bym nie musiał tego wdychać, a miejsca pracy i zakupy to już niech sobie sprzedawcy czy pracodawcy sami regulują.
  • Odpowiedz
@CygaroZwasem: zakazać mieszkania z dziećmi, bo przecież mogą być też narażone na inne tragiczne przypadłości, jak leżenie całymi dniami z telefonem przed nosem.

Chronić wszystkich przed wszystkim. Zakazami. Koniecznie wyrażonymi w normach rangi ustawowej.
  • Odpowiedz
zakaz palenia wyrobow tytoniowych na balkonach, tarasach i loggiach w zabudowie wielorodzinnej pionowej. Sami wiecie dlaczego.


@Arveit: Czekaj, chcesz nałogowcom zakazać wychodzić na balkon na dymka, tak? To wyobraź sobie, że taki ktoś będzie sobie wtedy palił w mieszkaniu. A co, gdy palacz ma dzieci? Chyba mniejszym złem jest jednak dymek na zewnątrz mieszkania niż dymek w mieszkaniu, nie?
  • Odpowiedz
Za jakiś czas (50 lat?) będzie na pewno i tak całkowity zakaz palenia i produkcji tego, więc dlaczego nie zacząć już dziś?
  • Odpowiedz
@Arveit: Więcej zakazów!!!111 Po co się ograniczasz, zakaż wszystkiego. Jestem niepalący i zawsze mnie palacze wkurzali, ale w życiu mi nie przyjdzie pomysł zwiększania już tak wystarczających przepisów. Komunizm i skundlenie na zawsze w tym narodzie już chyba zostanie..
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że na tych idiotów składa się całe społeczeństwo.


@ropucha_paskowka: placa tez inne podatki niz te ukryte w zakupie paczki papierosow

Do tego mnie zastanawia czy tak ogolnie nie wyzsze koszty generuja pijacy(dodajmy do tego skaleczenia, upadki i inne) i ludzie z beznadziejnym odzywianiem- zatkane zyly, problemy z sercem, wysiadajace stawy.
Ale zawsze najpierw dostana palacy.
  • Odpowiedz
Za jakiś czas (50 lat?) będzie na pewno i tak całkowity zakaz palenia i produkcji tego, więc dlaczego nie zacząć już dziś?


@kinlej: xDDDDDDDDDDDDDD Myślisz, że jakikolwiek rząd zlikwiduje produkcję i dystrybucję fajek co pociągnie za sobą kolosalny spadek dochodu z akcyzy? Na jakim świecie Ty żyjesz?
  • Odpowiedz
@Arveit:
1. To prawo już chyba jest, ale punkt z wydzielonymi palarniami WEWNĄTRZ jest śmieszny, knajpa i jej teren należą do właściciela i może on wydzielać palarnię gdziekolwiek, dodatkowo wewnątrz musiałaby być dobra wentylacja, więc i tak cały ten dym pójdzie na zewnątrz. Lepiej wypuścić ludzi do ogródka.

2. Kłóci się z punktem pierwszym. Balkon jest prywatnym mieniem palącego, do tego bardzo łatwo byłoby to obejść - wystawić głowę przez okno
  • Odpowiedz
a co ma kościół do picia alkoholu? :P alko tez jest zakaz sprzedazy w pewnej odleglosci od miejsc kultu


@Arveit: Nie pytałem się o alkohol, tylko o argument, czemu nie sprzedawać papierosów koło kościołów. I to jeszcze w promieniu pół km.

Zresztą co do alkoholu to można jeszcze na siłę znaleźć wytłumaczenie, że pijak będzie zakłócał porządek poprzez głośne zachowywanie się, czy to przed kościołem, czy w środku. Papierosy takich zachowań
  • Odpowiedz