Wpis z mikrobloga

Wiem, że to portal ze śmiesznymi obrazkami, ale zapytam: chciałbym zrobić w domu VPN/zdalny pulpit/whatever - chodzi o to, żebym miał przeglądarkę idącą po moim łączu i żebym to ja decydował co ona wyświetla (mam posrane filtry anty-nie-wiadomo-w-sumie-co w pracy i nie mogę przeglądać poczty, ale YT czy FB to nie problem). Nie zależy mi zupełnie na pełnej funkcjonalności komputera, starczy "przeglądarka" która uciągnie Gmaila. Muszę kupić jakieś stare All In One i zostawiać wpięte do sieci 24h na dobę czy istnieją inne rozwiązania? #informatyka #vpn #pytaniedoeksperta
  • 9
@herejon: to rozwiązanie znam, ale oznacza ono przymus zostawienia włączonego PC w domu - chciałem spytać czy są inne możliwości - router z opcją przeglądarki czy coś
@Tapirro: Pytanie czy sieć w firmie nie wytnie Twojego VPNa :) ... zapewne tak więc dopóki się nie upewnisz to raczej kiepsko z tym. Bez VPNa albo sensownego routera to nie ryzykowałbym udostępniania takiej sieci na zewnątrz. Po co Ci wizyta panów z nakazem przeszukania bo ktoś z Twojej sieci pobierał lub udostępniał nielegalne treści.