Wpis z mikrobloga

@Szechlik: szukaj GTXa 1060 6GB, może coś trafisz, jeśli koniecznie chcesz robić upgrade akurat teraz, w najgorszym okresie dla kart graficznych ever ;). Zasilacz spokojnie starczy, starsze karty ze względu na proces technologiczny brały więcej prądu niż "dzisiejsze".
@Szechlik: kiedy będzie lepiej, to ciężko powiedzieć, ale od paru miesięcy jest lipa, przez szał na kopanie kryptowalut, a kopie się kartami, podaż jest zbyt mała na taki popyt (w normalnej sytuacji, gdzie karty kupują gracze bywają przestoje, a co dopiero teraz) no i masz babo placek. Niech o tym, jak kiepska jest sytuacja świadczy to, że nawet sama Nvidia apelowała do sklepów, żeby nie sprzedawali zbyt dużo kart na osobę.
@Amasugiru: spadną, już nie przesadzajmy. Kupowałem tą kartę za 960-980zł dokładnie 54 dni temu, to nie jest aż tak dawno temu, a jaka różnica, ja bym czekał. Myślę, że te niższe modele najpóźniej po premierze nowych układów mogą wrócić do normalnych cen, a przynajmniej trochę stanieją... To nie jest dobra cena. Jak OP nie ma mega parcia i wytrzyma jeszcze chwilę na tej 770, to ja bym czekał.
@Odczuwam_Dysonans: Kupiłeś tą kartę dosłownie kilka dni przed masową podwyżką. BTC to jest niekończąca się spekulacja i pralnia pieniędzy, więc ceny będą wysokie tak czy siak. BTW musiałby jebnąć całkowicie, a to się nie stanie albo w ogóle albo dopiero za jakieś 2 lata, zależnie od regulacji prawnych.

Plotki o wysokich cenach MSRP nowej odsłony GeForce'ów też mogą się potwierdzić, bo zwyczajnie nvidia/amd na tym zarabiają i będą zarabiać tak długo
@Amasugiru: w zeszłym roku też poszły w górę na parę miesięcy i spadły, też wszyscy mówili że taniej już nie będzie. Po 4-5 miesiącach ceny znowu spadły, i były relatywnie przystępne przez kolejne parę miesięcy. Teraz najwyższy skok ceny był na początku lutego, teraz jest dosyć stabilnie jeśli chodzi o cenę. Mogę się założyć, że za miesiąc-dwa takie GTXy 1060 3/6GB będą tańsze, a przynajmniej nie będą droższe. Zobaczymy. Obym miał
Pobierz Odczuwam_Dysonans - @Amasugiru: w zeszłym roku też poszły w górę na parę miesięcy i s...
źródło: comment_f0AmBAzcti97Zpav7hG0AqSpeRmR48ZH.jpg