Wpis z mikrobloga

#ekstraklasa #piastgliwice #gornikzabrze
Dziś o 16.30 KL zbierze się, aby podjąć ostateczne decyzję w sprawie meczu Piast - Górnik. Mam nadzieję, że nie będzie walkowera. Dlaczego?

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 16.05.2017

Po chwili względnego spokoju awarii uległa już trzecia tego dnia brama lubińskiego stadionu. Tym razem była to brama prowadząca z sektora gości na murawę. Po tym jak ochrona ewakuowała się z sektora, kilkadziesiąt osób przyjezdnych znalazło się na murawie. Gospodarze ściągnęli swoje flagi, ale ogólnie do niczego większego nie doszło, ponieważ na sektor gości wkroczyły oddziały prewencji i polewaczka pacyfikując i gazując sektor kibiców Śląska. W wyniku tych wydarzeń zatrzymanych zostało 48 kibiców WKS-u, a przy każdej z rozwalonych bram do końca meczu stały już oddziały policji.


O tych wydarzeniach wiedzieli chyba tylko ludzie obecni na stadionie (C+ akurat doskonale radzi sobie z maskowaniem tego co dzieje się na trybunach), przynajmniej tak mi się wydaje bo wtedy sam byłem na stadionie. Sytuacja dużo bardziej zaogniona niż w sobotnim spotkaniu. Mimo to dzięki WŁAŚCIWEJ REAKCJI POLICJI (pacyfikacja + zabezpieczenie, a nie jeździectwo) mecz został dokończony bez żadnych problemów.
kierunkowskaz - #ekstraklasa #piastgliwice #gornikzabrze
Dziś o 16.30 KL zbierze się...

źródło: comment_3qOJAj57qiKJr03MW00Lx9hjIcqkinbp.jpg

Pobierz
  • 4
@kierunkowskaz: To były derby i problem tu chyba był tego typu że w drugą strone przy pierwszym meczu obecni na sektorze gości też zdemolowali stadion Górnika ;) so. nie pierwszy i nie ostatni raz ludzie z Piasta nie potrafili sie zachować na stadionie ;) Lata 90'te już dawno minęły i wiekszość kibiców regularną wojne miedzy swoimi znienawidzonymi drużynami przeniosła na ulice ;)

Nie wiem jak było w przypadku meczu o którym
@PaulPavello: generalnie się z tobą zgadzam. Wiadomo, że konfrontacja na stadionie miała b\yć na pokaz - w stylu "oni palą nasze flagi, więc będziemy udawać że idziemy na nich a zatrzyma nas brama". Tylko że brama nie wytrzymała czego nie przewidzieli.
W meczu o którym piszę (również spotkanie derbowe) miało miejsce przerzucanie się racami - na załączonym filmiku od 2:45. W tym meczu po sforsowaniu bramy kibice się nie zatrzymali pod
kierunkowskaz - @PaulPavello: generalnie się z tobą zgadzam. Wiadomo, że konfrontacja...
@kierunkowskaz: Nie chce wchodzic w kompetencje policji w tym momencie, być może mogli to zrobić, ale z drugiej strony wiem, że wszelkie przekazy związane z takimi wydarzeniami są zazwyczaj cząstkowe i najlepiej być na miejscu i widzieć całość aby ocenić rzetelnie czy można było czy nie ;) Patrząc w kontekście samego zabezpieczenia i rozegrania meczu do końca to rzeczywiscie może by się dało, ale z drugiej strony patrząc na całokształt w
mecz został dokończony bez żadnych problemów


@kierunkowskaz: i tu jest ta podstawowa różnica, że tamten mecz został dokończony, a ten został przerwany. Działania policji faktycznie wyglądały na "nie chce nam się", no ale coś z tym fantem, że nie udało się dokończyć meczu, trzeba zrobić.