Wpis z mikrobloga

W sumie na tagu była dyskusja o eripe i że jest dobrym tekściarzem to przypomniał mi się na stary post Paradoksa ze ślizgu(bowdown), z którym kompletnie się zgadzam. Najbardziej w punkt ten fragment:

Dobry tekst to przede wszystkim nie powinny być dobre wersy, tylko dobry tekst właśnie, spójna całość która dotyka jakiegoś konkretnego tematu, opowiada konkretną historię i tak dalej. Uwielbiam teksty opakowane w koncepty, nie suche rzucane linijki i schemat filler-pancz, tylko opowiadanie na jakiś konkretny temat. Właśnie, temat - to kolejna ważna sprawa. Jeśli podejmujesz się ciekawego tematu który nie był poruszany/był poruszany rzadko to o wiele łatwiej zainteresować słuchacza. Jeśli jednak podejmujesz temat poruszany już kilkaset razy powinieneś być w stanie opowiedzieć o nim w ciekawy sposób, rzucić nowe światło na to. Sprawić że się zastanowisz nad tym w sposób w jaki jeszcze o tym czymś nie>myślałeś. Jeśli ktoś do tego ma pomysły na interesujące metafory (interesujące, nie jakieś bicie się kijami pamięci po plecach), to już tekst może być naprawdę ciekawy.

Swoją drogą jestem wielkim fanem polskiego freestyle'u, to chyba w ogóle moja ulubiona rzecz w polskim rapie i kiedy chcę posłuchać błyskotliwych gier słownych czy panczy, to odpalam sobie jakąś bitwę. Bo prawda jest taka, że co drugi freestyle'owiec potrafi zrobić to co twój ulubiony raper tylko że kilkanaście razy w przeciągu kilku sekund. Nie muszą pisać tekstów przez dwa lata, Ale czemu tyly zajebistych freestyle'owców nie zostało dobrymi raperami? Bo pancze nie wystarczą żeby tekst był dobry, błyskotliwość nie wystarczy. Teksty nie mają być błyskotliwe i zabawne, błyskotliwi i zabawni to są moi czy twoi kumple którzy potrafią dorzucić jakąś zabawną uwagę czy wymyślić dowcip na każdy temat. Teksty mają być inteligentne, trzeba na nie poświęcić coś więcej niż parę skojarzeń.
#polskirap #eripe
Pobierz e.....9 - W sumie na tagu była dyskusja o eripe i że jest dobrym tekściarzem to przyp...
źródło: comment_gu9XyEGcKUVYnlcQ0MCJVvfKfM8NGlwr.jpg
  • 2