Wpis z mikrobloga

Mirki, mam specyficzny problem z internetem. Posiadam LTE od T-Mobile (opcja nielimitowana). Od 2 dni jest problem tego typu, że internet działa mi tylko w tym momencie gdy podłączony jest do komputera stacjonarnego siecią LAN i żeby zaczął działać muszę wcześniej router zresetować. Gdy PC jest wyłączony i np. zresetuje router żeby podłączyć się przez Wi-Fi z innego urządzenia to internet nie działa dopóki nie włączę PC i wtedy równocześnie zresetuje router i potem równocześnie działa na PC i przez Wi-Fi. Problem jest dość specyficzny ale może ktoś mógłby mi doradzić co w takim przypadku robić, gdyż wszystko wskazuje na to, że jest to problem z routerem, a wszystkie ustawienia przeszukałem i nic nie znalazłem co mogło by nagle spowodować taki problem.
#internet #komputery #tmobile Router to Huawei b525s.
  • 12
@Madio418:
Przełóż kartę do telefonu i sprawdź jak działa internet, czy prędkości są podobne do tych osiąganych zazwyczaj, udostępnij go na inne urządzenia i potestuj chwilę.

Gdy stwierdzisz, że wszystko ok, to zrestartuj router do ustawień fabrycznych. Nie podłączaj go do komputera. Sprawdź działanie internetu na wifi. Jeżeli działa poprawnie to włącz kompa i sprawdź co wtedy. Jeżeli przestanie coś jest w komputerze nie tak.
@Filmex: Kombinowałem z softem ale nic to nie dało, był błąd przy wgrywaniu ;/ Wróciłem do domu dopiero wieczorem i stwierdziłem, że jeszcze przedzwonię jutro na infolinię i upewnię się czy żadnych problemów z nadajnikami nie ma.
@Kotel_: @Filmex: @desppero: Wczoraj udało mi się uporać z problemem. Przyczyną niestabilnego połączenia, które zmuszało mnie do restartów był problem z typem połączenia, zmieniłem z LTE na 3G w ustawieniach routera i problem zniknął. Oczywiście nie zamierzam tego tak zostawić, jeśli przy LTE nadal będzie problem występowa to po kilku dniach skontaktuje się z operatorem.