Wpis z mikrobloga

Wczoraj zamknąłem laptopa normalnie, dzisiaj otwieram pokrywę i matryca cała rozlana. Laptop to Dell 7570. Nie ma mowy kompletnie o mojej winie w tym wszystkim. Pod pokrywą nie było nic co mogło uszkodzić matrycę, pękła samoistnie. Na zdjęciu widać ewidentny odprysk z którego poszedł pajączek na matrycy mimo że "szybka" ekranu nie jest uszkodzona. Oczywiście po pierwszym kontakcie z Dellem poinformowano mnie, że nie naprawiają usterek mechanicznych laptopa w zakresie gwarancyjnym. Laptopa mam niecały miesiąc ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło i krótko mówiąc jestem w szoku. Jakieś pomysły jak walczyć z nimi? Mam nadzieję, że nie skończy się na UOKiK ale dopłacać za wymianę matrycy nie mam zamiaru. Pozwolę zawołać sobie Ciebie @Pustulka

#laptopy #naprawalaptopow #dell
Zakakaikane - Wczoraj zamknąłem laptopa normalnie, dzisiaj otwieram pokrywę i matryca...

źródło: comment_ngIpoejMrPxvg004EInM8HUF9QJmruGW.jpg

Pobierz
  • 47
@feniks_pn: ktoś ci każe się udzielać? Czarnolistuj jak się nie podoba.
@pi-comp: Nie, nie było nic pod matrycą.
@Inboxie: Wspaniale. Najgorsze jest to, że dochodzi do mnie że nic nie ugram, a tylko zmarnuję masę czasu. Jak ktoś wyżej napisał chyba już mogę się pakować i jechać do serwisu Della. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pozwolę zawołać sobie Ciebie @Pustulka


@Zakakaikane: Ujmę to tak szkoda nerwów, czasu i pieniędzy. Nie masz większych szans by udowodnić, że to nie było uszkodzenie mechaniczne.

Kup w okolicy 300 zł lepszą jakościowo matrycę niż miałeś, wymień ją na własną rękę korzystając z tutoriali na youtube czy innym ifixit/notebookreview i o tym zapomnij.
@Zakakaikane: U nich takie ceny są na porządku dziennym, być może też się nie bawią w wymianę samej matrycy, a całej klapy, dlatego ci pisałem o wymianie na własną rękę bądź u kogoś kto ci zrobi za 50-100 zł z twoją matrycą, bo pewnie zaproponują ci jeszcze kijową, a będziesz miał teraz możliwość na wymiany na lepszą, no chyba, że miałeś tam tą 40 pinową z panelem dotykowym.
@Zakakaikane: Możesz złożyć zgłoszenie reklamacyjne z tego tytułu. Jednak, jeśli podczas ekspertyzy zostanie stwierdzone uszkodzenie mechaniczne, nie możemy zagwarantować, że Producent podejmie się naprawy gwarancyjnej
Będzie ok, czy coś lepszego znajdę? Do 500zł mogę wydać.


@Zakakaikane:
Słaba, znajdziesz lepsze, najlepsze, opinia subiektywna są Samsungi 156HL01-104, 156HL01-102, ale możesz mieć problemy z ich znalezieniem, LP156WF6-SPB2, B156HAN01.2, inne słabsze od LG. Kwestia czego szukasz, sporo opis z matrycami i skalibrowanymi profilami znajdziesz na notebookcheck, forum notebookreview itd.

Musisz to zrobić tak żeby żadnych śladów nie zostawić. Następnie musi być taki sam model jak stara.


@pi-comp: Autor wpisu